سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
چگونه با داشتن آلرژی در فضای باز ورزش کنم؟

چگونه با داشتن آلرژی در فضای باز ورزش کنم؟

سوال: دوست دارم بیشتر در بیرون تمرین کنم نه در باشگاه، اما آلرژی دارم. آیا راهی وجود دارد که از این طریق بتوانم از شر عطسه و خارش بعد از تمرین رها شوم؟

پاسخ: اگر تحت نظر پزشک هستید و آلرژی تان آن قدر شدید نیست که شما را در معرض خطر شدید قرار دهد، این نکات پیش از تمرین می تواند در آلرژی موثر باشد.

۱- ابتدا میزان گرده را در سایت هواشناسی چک کنید تا ببینید شرایط چگونه است. اگر این میزان متوسط یا بیشتر است باید قطعا تمرین خود را تا زمانی که این میزان گرده کاهش یابد به تاخیر بیاندازید.

۲- هم چنین بهتر است بعد از باران برای پیاده روی بیرون بروید، چون باران گرده غبار را با خود پاک کرده است. اما در روزهای بادی برای دویدن یا دوچرخه سواری بیرون نروید زیرا محرک های آلرژن در این زمان بیشتر است.

۳- قبل از این که کتانی های خود را بپوشید بهتر است قرص ضد آلرژی بخورید. روش های غیرخواب آور نیز گزینه های خوبی هستند چون بی انرژی و کم فعالیت تان نمی کنند. هم چنین کورتیکواستروئید از داخل بینی نیز گزینه خوبی است.

۴- هنگامی که بیرون هستید و آماده ورزش کردن، از عینک های آفتابی کاملا پوشاننده استفاده کنید که بتواند از لحاظ فیزیکی مانع ورود ریز گردها و سایر مواد آلرژن به چشم و خیس شدن آن بشود. بینی قرمز و ملتهب می شود، یک روسری کوچک را دور گردن بپیچید تا در صورت لزوم آن را بالا بکشید.

۵- اگر هیچ کدام از این نکات در کاهش خارش و حساسیت آلرژی تان موثر نبود، به پزشک متخصص آلرژی مراجعه کنید که بتواند با معاینه نوع خاص آلرژی تان را شناسایی کند، و داروهای بهتری برای تان تجویز کند و مشخص کند که آیا مشکل تنفسی جدی تری دارید یا خیر.

منبع: فیتامین

(Visited 42 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *