دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کتلت مرغ خامه ای یک غذای متفاوت و خوش طعم

کتلت مرغ خامه ای یک غذای متفاوت و خوش طعم

این کتلت بسیار با کتلت های رایج تفاوت دارد و لطافت خاصی دارد. ضمنا اگر روزی تصمیم به درست کردن کتلت گرفتید و همه ی مواد را آماده کردید اما متوجه شدید که تخم مرغ ندارید، این دستور حتما به کمکتان می آید.

مواد لازم:
سینه مرغ،
خامه صبحانه ۲ قاشق غذاخوری
شیر خشک ۲ پیمانه
جعفری یا سایر سبزیجات معطر
نمک و فلفل به میزان لازم
زعفران دم کرده
آرد سوخاری

طرز تهیه:
سینه ی مرغ را با پیاز چرخ کنید یا در غذاساز خوب له کنید. در پخت این کتلت نیازی به پخت مرغ از قبل نیست. نمک، فلفل، و سایر ادویه های مورد نظر خود را به مرغ اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. خامه و شیر خشک را به مرغ اضافه کنید و خوب ورز دهید. در این دستور به تخم مرغ نیازی نیست، خامه باعث چسبیدن مواد و از هم نپاشیدن کتلت در عین لطافت می شود.جعفری یا هر نوع سبزیجات معطر را به مواد بیافزایید. برای خوش عطر تر کردن کتلت و از بین بردن احتمالا باقی مانده ی بوی گوشت می توانید چند قاشق زعفران هم در مواد بریزید. روغن را در ماهیتابه گرم کنید. یک قاشق از مواد را بردارید و کف دست پهن کنید. سپس مواد کتلت را در آرد سوخاری بزنید تا کاملا با آن پوشیده شود. کتلت را در روغن بیاندازید تا کاملا طلایی شود. این کتلت بسیار سریع است و مواد آن در کمتر از ده دقیقه آماده می شود. در عین حال بافت لطیف و عطر آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

نکته:
اگر در خانه به شیر خشک دسترسی ندارید، می توانید چند قاشق شیر معمولی به آن بیافزایید. البته می توانید با خیال راحت آن را هم حذف کنید و به مقدار خامه بیافزایید.

منبع: ایران کوک

(Visited 39 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *