یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۵  درمان خانگی برای مبارزه با آلرژی هاي فصل بهار

۵ درمان خانگی برای مبارزه با آلرژی هاي فصل بهار

اختصاصی چاره چی/ با نو شدن سال و آمدن بهار طبیعیت به همراه گل های زیبا شما را وسوسه می کند که به سمت آنها رفته و از بویشان لذت ببرید اما اگر شما به این فصل و گل هایش حساسیت داشته باشید نمی توانید این کار را انجام دهید و دچار سوزش چشم، آبریزش بینی و … می شوید اما نگران نباشید حدود ۳۰ درصد از مردم دنیا هم با این مشکل روبرو هستند که با چند درمان خانگی می توان با آن مبارزه کرد.

۱- گیاه سایبان

این گیاه از خانواده کاسنیان است که برای درمان نشانه های حساسیت و سرماخوردگی مثل تب، سردرد، احتقان بینی و … استفاده می شود در واقع اثر این گیاه در یک بررسی انجام شده همانند آنتی هیستامین اعلام شده که البته احساس خواب آلودگی پس از آن را ندارد. شما می توانید این گیاه را از عطاری ها خریداری کنید.

۲- برگ گزنه

کپسول این گیاه امروزه برای کسانی که دچار تب شدید هستند استفاده می شود که البته تعداد دفعات ادرار کردن شما را هم بیشتر می کند و حساسیت را از بدنتان خارج می کند.

۳- سرکه سیب

سرکه سیب پتاسیم بدن را افزایش می دهد که در نتیجه به کاهش آبریزش بینی منجر می شود و شما می توانید بهتر نفس بکشید بهتر است سرکه سیب را به تنهایی مصرف نکنید و آن را با آب یا آبلیمو کمی رقیق کنید.

۴- پروبیوتیک ها

احتمالا شما هم می دانید که پروبیوتیک ها به از بین بردن باکتری های مضر روده کمک می کنند اما بررسی ها نشان داده لبنیات پروبیوتیک برای بهبود نشانه های آلرژی به خصوص در میان کودکان مفید است.

۵- حمام آب گرم

آب داغ و بخار می تواند مسیرهای تنفسی شما را باز کرده و سینوس ها را پاکسازی کند و کارشناسان معتقدند دوش آب گرم می تواند گرده هایی را که در بدنتان ایجاد حساسیت کرده از بین ببرد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.mashable.com

(Visited 79 times, 1 visits today)