چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
تکنیک هایی ساده که مانع از حواس پرتی روزمره شما می شود

تکنیک هایی ساده که مانع از حواس پرتی روزمره شما می شود

اختصاصی چاره چی/ این روزها حواس پرتی و در گیری ذهن ما در چندین رویداد اتفاقی طبیعی است که گریبانگیر خیلی از افراد به خصوص کسانی که مسئولیت های زیادی دارند، می شود اما این مشکل قابل حل است و توصیه های زیر در این زمینه می تواند مفید باشد .

– چک کردن لیست کارها

بهتر است کارهایتان را روی یک کاغذ به صورت روزانه یادداشت کنید یا از اپلیکیشن هایی برای یادآوری وظایف روزانه و یا چک کردن نوت ها در روز استفاده کنید.

– ترتیب انجام کارها

برای آنکه انجام چند کار شما را سردرگم نکند بهتر است برای مثال برای کار نظافت از یک اتاق شروع کرده و کارهای آن را تقسیم کنید و برای هر کدام زمان خاصی را در نظر بگیرید و وسایل اضافی را که نمی خواهید دور بیاندازید.

– ساماندهی وسایل

سعی کنید کمدها را خیلی جابجا نکنید و برای آنکه بدانید در هر کدام چه چیزهایی است از برچسب استفاده کنید. برای برگرداندن وسایل هم زمان بیشتری گذاشته و هرچیز را دقیقا سر جای خودش بگذارید.

– چک کردن روزانه نامه و پیغام ها

برای آنکه با حجم زیاد نامه ها یا پیام ها روبرو نشوید برنامه ی روزانه ای در ساعات مشخصی از روز یا هفته را برای چک کردن آنها مشخص کنید.

– مدیریت برنامه های مالی

بهتر است یک دفتر یا یک اپلیکیشن برای یادداشت هزینه ها و درآمدتان داشته باشید تا حتی کوچکترین خریدتان را هم در آن بنویسید، این کار کمک می کند تا مدیریت بهتری روی سرمایه تان داشته باشید.

– استفاده از برنامه های یادآوری

اگر ملاقات ها، تاریخ انجام کارها، مصرف دارو یا مسئولیت های دیگرتان را فراموش می کنید می توانید از برنامه هایی در گوشی مثل ریمایندر یا لپ تاپ برای یادآوری کارهای شخصی تان استفاده کنید برای مثال آنها را به گونه ای تنظیم کنید که چند دقیقه قبل از انجام آن کار به شما هشدار بدهند.

– مبارزه با خستگی

اگر ذهنتان بعد از انجام چند کار خسته شده و دچار حواس پرتی می شوید برای مقابله با آن باید کارهای بزرگ را به چند کار کوچک تقسیم کرده و بین کارها استراحت کنند.

– ساده سازی

تا زمانیکه کارهای حال حاضرتان را انجام نداده اید به سراغ انجام کارهای جدید نروید و سعی کنید چند کار را به صورت همزمان انجام ندهید و برای تمرکز بیشتر تنها یک کار را در دست بگیرید.

 

مترجم: وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 32 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *