دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
اين غذاهای به ظاهر سالم گوارشتان را مختل می کند!

اين غذاهای به ظاهر سالم گوارشتان را مختل می کند!

اختصاصی چاره چی/ احساس دل درد یا سوزش معده بعد از غذاخوردن نشانه های خوبی نیستند و شما هم اگر این نشانه ها را دارید، باید به سیستم گوارش تان رسیدگی و توجه بیشتری کنید. در این مطلب به مواد غذایی می پردازیم که در ظاهر خوب هستند اما به سیستم گوارش شما آسیب می زنند.

– محصولات لبنی

بدن ما در رژیم روزانه به میزان مناسبی کلسیم نیاز دارد که این کلسیم اغلب در شیر و پنیر و دیگر محصولات لبنی وجود دارد اما بدن بسیاری از افراد نمی تواند لاکتوز موجود در شیر را تحمل کند حتی اگر هم کم باشد این مواد غذایی موجب دل درد، سوزش سر دل، اسهال و مشکلات غذایی دیگر در این افراد می شود.

– ذرت

بر خلاف اینکه ذرت سرشار از فیبر بوده و برای هضم غذا مفید است، ولی دارای سلولزهایی است که سیستم گوارش قادر به هضم آن نیست. همانطور که جویدن و خوردن ذرت به دلیل سفتی این ماده غذایی سخت است، کار دستگاه گوارش هم به همین سختی خواهد بود.

– شکلات

اگر علاقه زیادی به شکلات دارید بهتر است در وعده های غذایی تان از شکلات تلخ استفاده کنید زیرا شکلات های شیرین می تواند موجب دل درد در افرادی با سندروم روده تحریک پذیر یا یبوست مزمن شود.

البته شما می توانید جایگزین های مناسبی برای این خوراکی ها داشته باشید:

– ماست

ماست در میان لبنیات بهترین محصول لبنی است که کلسیم زیادی داشته و برای هضم غذا توسط دستگاه گوارش هم آسان است، ماست هایی مثل ماست یونانی برای هضم غذا بهتر هستند زیرا در فرایند تهیه آن ها لاکتوز زیادی از بین رفته است. پنیر فتا هم کمترین میزان لاکتوز را دارد به خصوص اگر از شیر بز یا گوسفند تهیه شده باشد.

– برنج قهوه ای

به جای استفاده از مواد غذایی دیر هضم مثل ذرت، بهتر است از غلات کامل استفاده کنید، برنج قهوه ای یکی از این دسته غلات است که جذب فیبر را در بدن شما بیشتر کرده و به سیستم گوارش شما برای هضم مواد غذایی کمک قابل توجهی می کند.

– شکلات تلخ

زمانی که ما از شکلات صحبت می کنیم به هیچ عنوان منظورمان شکلات های شیرین موجود در بازار نیست، زیرا مصرف این نوع شکلات ها به خصوص در افرادی با روده های تحریک پذیر، موجب دل درد و سختی گوارش می شود و باید شکلات تلخ را جایگزین آن ها کرد. برای این منظور بهتر است از شکلات های تلخ با درصد ۷۰ یا بالاتر استفاده کنید تا آنتی اکسیدان موجود در آن وارد و جذب بدنتان شود.

مترجم: وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 56 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *