دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
بهترین روش برای بیان انتقاد جنسی به همسر چگونه است؟

بهترین روش برای بیان انتقاد جنسی به همسر چگونه است؟

رابطه زناشویی فقط یک لذت ساده و گذرا برای زوج های جوان نیست، بلکه باعث می شود رشته پیوند عاطفی آن ها مستحکم تر شود و هر چه بیشتر به هم نزدیک شوند، از طرفی سردی در رابطه زناشویی یا نبود درک مشترک از نیازهای همدیگر می تواند باعث بحران در جنبه های دیگر زندگی یک زوج شود. بسیاری از زوج ها حین برقراری این رابطه ممکن است نسبت به برخی از رفتارهای طرف مقابل شان حس خوبی نداشته باشند اما ندانند چگونه می توان موضوع را با طرف مقابل مطرح کرد، فراموش نکنید لحن بیان چنین موضوعی بسیار حساس است و کمی بی دقتی می تواند رابطه یک زوج را به شدت با چالش مواجه کند، در ادامه مطلب همراه ما باشید با نکته هایی برای بیان بهتر موضوع با همسرتان.

  • قبل از آن که چیزی به همسرتان بگویید که نسبت به او انتقاد دارید، به اين سوالات اساسی پاسخ دهید: به چه دلیل انتقاد می کنم؟ اگر دلیل خوب و سازنده ای ندارید.
  • پس چیزی نگویید. آیا بهترین زمان و بهترین مکان این جاست؟ اگر نه، از خود بپرسید، چه وقت و در کجا می توانم این نکات را مطرح کنم که روابط جنسی ما را بهتر کند؟
  • هنگام انتقاد به یاد داشته باشید که به جای تمرکز بر آن چه که در همسرتان نمی پسندید ، بر رضایت خاطری که به شما می بخشد تأکید کنید.
  • به جای آن که بگویید « دوست ندارم این طور با خشونت در آغوشم بگیری » بگویید « وقتی به آرامی نوازشم می کنی بیشتر لذت می برم » وقتی به جای مطرح کردن خواسته تان چیزی را مطرح می کنید که از آن بدتان می آید، خود و همسرتان را مجبور می کنید که به جای تمرکز بر احساس و حالت های جنسی، توجه خود را بر جزییات انجام آن متمرکز کنید. وقتی خواسته های تان را مطرح می کنید، مواظب باشید لحن کلام تان آمرانه نباشد.
  • وقتی آمرانه بگویید « مرا به آرامی نوازش کن » مفهوم ضمنی آن این است :«در غیر این صورت نمی گذارم به من دست بزنی و به همین ترتیب خواسته شما نباید زمینه تهدید ایجاد کند : « اگر بلد نیستی مطابق خواست من رفتار کنی فکر دیگری بکنم »
  • سعی کنید از چیزی انتقاد نکنید که همسرتان نمی تواند آن را تغییر دهد . انتقاد کردن از خصوصیات جسمی مثل اندازه آلت، شکل سینه و سینه ها انتقادی ظالمانه است، چون احتمالاً فقط جراحی پلاستیک می تواند چنین وضعیتی را تغییر دهد . انتقاد از تمایلات جنسی همسر نیز انتقادی غیر سازنده محسوب می شود.
  • مطالبی که کتاب ها و فیلم های جنسی به شکلی اغراق آمیز درباره روابط جنسی عنوان می کنند ، گاهی باعث می شود که زن و مرد از همسر خود انتظارات غیرواقع بینانه ای داشته باشند.

منبع: مردمان

(Visited 282 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *