یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۶ درمان برای ایمن شدن بدن در برابر حساسیت های بهاری

۶ درمان برای ایمن شدن بدن در برابر حساسیت های بهاری

۱. آب
نوشیدن آب ولرم در کاهش التهاب گلو و مبارزه با سرماخوردگی، سرفه و گلو درد مفید بوده و شست و شو دهنده عفونت ها نیز است.

۲. بخور زنجبیل
۲ قاشق چای خوری زنجبیل پودر شده را در کاسه بزرگ آب داغ ریخته و بخور آن را استنشاق کنید.

۳. قهوه زنجبیل خشک
اگر کودک شما بیش از ۱۰ ماه سن دارد، این روش براى پیشگیرى از سرماخوردگى بسیار موثر است، یک تکه ٢ سانتى مترى زنجبیل خشک و مقدار بسیار اندکى فلفل را به آب جوش اضافه کرده و اجازه بدهید آب به مدت ۴ – ۵ دقیقه بجوشد و پس از آن ۶ – ۷ برگ ریحان را به آن بیفزایید و تا زمانی که برگ ریحان ها حالت پژمردگی پیدا کند، صبر کنید.
براى طعم بهتر شیرین کننده طبیعى به آن بیفزایید، سپس ۲ قاشق چای خوری از این معجون را هر چهار ساعت به کودک بدهید.

بزرگسالان می توانند پودر قهوه به این مخلوط اضافه کرده که به همین دلیل نام آن را قهوه زنجبیل گذاشته اند، این معجون شگفت انگیز را نوشیده و خود را در برابر سرماخوردگى واکسینه کنید.

۴. آب لیمو و عسل
کافى است یک و نیم قاشق چای خوری آب لیمو و یک قاشق چای خوری عسل را به یک فنجان آب ولرم اضافه کرده و به خوبى آن را هم زده و در فواصل منظم به کودک خود بدهید. بهتر است این معجون را به کودکان زیر یک سال داده نشود.

۵. دارچین و عسل
مقدارى پودر دارچین را به یک قاشق عسل و اضافه و خوب ترکیب کرده و آن را به فرزند خود بدهید، برخى این ترکیب را در آب گرم حل کرده و آن را مى نوشند، افزون بر این مى توانید در رزیم غذایی روزانه دارچین را به دلیل خواص ضدسرماخوردگى بگنجانید.

۶. شیر و زردچوبه
زردچوبه از زمان های قدیم به عنوان درمان بسیاری از عفونت ها استفاده مى شده، کافى است یک و یک چهارم قاشق چای خوری زردچوبه را به ۲ لیوان شیر در حال جوش اضافه کرده و بگذارید خنک شود، این معجون را در یخچال نگهدارى و قبل از خواب به کودک خود بدهید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

(Visited 63 times, 1 visits today)