پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
افراد موفق چه نگرش هایی را در زندگی دنبال می کنند

افراد موفق چه نگرش هایی را در زندگی دنبال می کنند

نگرش اول) سرمایه گذاری روی خود
اولین نگرش انسان های موفق، سرمایه گذاری روی خودشان است، آن ها می دانند، برای موفقیت هیچ حد و مرزی وجود ندارد و اگر هم وجود داشته باشد، فقط در ذهن آن هاست. آن ها می دانند، دنیای بیرون بازتابی از دنیای درون آن هاست و به جای تمرکز بر دنیای بیرون بر روی خودشان متمرکز می شوند.
اگر می خواهید دنیای بیرون تان ساخته شود لازم است تمرکزتان روی دنیای درون تان باشد، روی تصورات، فکر ها، باورها، برنامه ریزهای ذهنی و روی نگرش تان.

نگرش دوم) تمرکز بر اولویت ها
بیشتر افراد روی کارهایی که آسان تر است تمرکز می کنند، کارهایی را انجام می دهند که خوش شان می آید، اما انسان های موفق هر کاری که لازم است را انجام می دهند چه خوش شان بیاید چه نیاید.
معمولا کارهایی که باعث موفقیت می شوند کارهای سخت و انجام شان دشوار است، انسان های موفق روی این قبیل کارهای تمرکز می کنند، روی کارهایی که نتایج بیشتر و بهتری به وجود آورند، کارهایی که اولویت شان خیلی بالاتر است، آن ها می دانند زمان محدود است پس آن را به مواردی که بالاترین اولویت را داشته باشد، اختصاص می دهد. موقع یادگیری هم همین طور عمل می کنند، موقع فروش روی مشتریان بهتر متمرکز می شوند و در هر کاری روی اولویت های بالاتر متمرکز می شوند.

نگرش سوم) تمرکز آنها روی حال و آینده است، نه گذشته
انسان های موفق خوب می دانند وقایع گذشته می تواند باعث کُندی یا حتی مانع حرکت آن ها شود، بنابراین از گذشته شان درس می گیرند و بعد آن را رها می کنند، آن ها دائم به آینده فکر می کنند، به این که می خواهند به کجا برسند و چطوری می خواهند این کار را انجام دهند، اما تمرکز اصلی شان روی کارهایی است که در زمان حال انجام می دهند.

نگرش چهارم) تمرکزشان روی راه حل هاست نه مشکلات
باور کنید، انسان های موفق هم مشکلات زیادی دارند، اگر به اندازه انسان های شکست خورده یا فقیر نباشد، کمتر هم نیست، البته در بیشتر مواقع مشکلات شان خیلی خیلی بزرگتر و بیشتر از انسان های معمولی است. آن ها هم مشکلات را می بینند، درک می کنند، آنالیز و بررسی می کنند حتی جلوتر از این که مشکلات پدیدار شوند، آن ها را پیش بینی کرده و خود را برای مقابله آماده می کنند.
اما نکته بسیار مهم و کلیدی این است که اگر ۵% زمان خود را به مشکلات اختصاص دهند، ۹۵% دیگر را به یافتن راه حل و برطرف کردن آن مشکل اختصاص می دهند. تمرکز آنها روی راه حل هاست نه مشکلات.

نگرش پنجم) تمرکزشان روی موقعیت هاست نه مسائل.
اگر یک روی سکه مشکلات باشد، روی دیگر آن موقعیت هاست. هر کسب و کاری در اول فقط به یک دلیل به وجود آمده است، این که مشکلی را برطرف کند و از این کار سود ببرد. وقتی برای کسی مشکلی پیش می آید، این مشکل برای دیگری می تواند یک موقعیت پول ساز باشد که با ارائه راه حل و برطرف کردن مشکل پول درآورد.
هر مشکلی در درون و هسته اصلی خود می تواند یک تجربه و گنج گران بها داشت باشد. موفقیت حاصل تجربه است و تجربه حاصل آزمون و خطا.

نگرش ششم) محدودیت ها فقط در ذهن است
زمانی هنری فرود گفت؛ «اگر فکر می کنید که می توانید کاری را انجام دهید و یا فکر می کنید که نمی توانید آن را انجام دهید، در هر دو صورت حق با شماست».
خداوند به انسان قدرت تفکر داده است، قدرت خلق دنیای خود را داده و انسان به کمک همین قدرت می تواند محدودیت ها را از بین ببرد. به طور مثال، بدن انسان طوری طراحی نشده است که بتواند پرواز کند، زیرا نه پر دارد نه بال، اما با قدرتی که خداوند در اختیار او قرار داده، توانست هواپیما بسازد و تجربه پرواز را به دست آورد و حتی پا را فراتر گذاشت و به سایر کرات هم رفت.
هرچقدر که یک انسان قوی باشد، نمی تواند بیشتر از چند صد کلی را بلند کند، حتی فرض کنیم یک تُن را بلند کند، حتی ۲ یا سه تُن، آیا بیشتر از آن را می تواند بلند کند؟
قطعا خیر
اما با قدرت خدادادی اش می تواند روش ها و ابزارهایی را ابداع کند که چندصد تُن را جابجا کند.

نکته پایانی
انسان های موفق هم ممکن است مانند افراد معمولی تجربه های تلخی را از سر گذرانده باشند، گذشته بدی داشته باشند، دارای محدودیت هایی بوده و یا حتی باشند، ولی یاد گرفته اند که همه چیز به نگرش آن ها بستگی دارد، به این که چطور فکر می کنند و چه چیزی را باور می کنند، آن ها یاد گرفته اند طرز کارها و نگرش هایی را انتخاب و تبدیل به باور کنند که از آن ها حمایت کند نه این که مانع آن ها شود.

 

منبع: مدیر هدف

(Visited 16 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *