جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
۸ ترفند برای رمزگشایی زبان بدن

۸ ترفند برای رمزگشایی زبان بدن

فهمیدن زبان بدن افراد به ما اطلاعات زیادی را در خصوص طرز فکر آنها می دهد و چه کسی است که نخواهد به طرز فکر اطرافیانش پی ببرد؟
همه ما بیشتر از آنچه فکرش را بکنیم از زبان بدنمان استفاده می کنیم درواقع نسبت به استفاده از این زبان به دلیل ناآگاهانه بودن اطلاع نداریم.

تمامی مکالماتی که روزانه صورت می گیرد تنها برپایه ی ۷ درصد از لغات است و ۳۸ درصد از طریق صدا و ۵۵ درصد باقی مانده از طریق زبان بدن صورت می گیرد.

زبان بدن نوعی ابزار ارتباطی قدرتمند است که با استفاده از آن می توان دوست پیدا کرد و یا دیگران را به انجام کاری متقاعد نمود.

آشنایی با زبان بدن به شما کمک می کند مسائلی مثل ناراحتی، جذابیت، حقیقت، اعتماد به نفس، شرم و … را تشخیص دهید.

شما با دقت در حرکات طرف مقابل می توانید به حقایق زیادی دست یابید. در واقع تمام ما آگاهانه یا ناآگاهانه از زبان بدن استفاده می کنیم. برای آشنایی بیشتر با این زبان با ما همراه باشید:

۱- دست به سینه بودن و پاهای جمع شده

دست به سینه بودن و پا روی پای دیگر انداختن مثل یک مانع برای پذیرش حرف طرف مقابل است حتی اگر آن فرد به شما لبخند بزند.

۲- لبخند و چروک پوست در اطراف چشم

زمانی که فردی لبخند می زند شاید دهان او دروغ بگوید اما چشم هایش هرگز.پس دفعه ی بعدی که کسی به شما لبخند زد با نگاه کردن به گوشه ی دو طرف چشم های او می توانید بفهمید که چیزی پشت آن لبخند است یا خیر.

۳- کپی کردن حالات طرف مقابل

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که اغلب حرکات شما را در جمع یک نفر کاملا تکرار کند؟یا زمانی که شما صحبت می کنید سرش را به همان سمت که شما حرکت می دهید بچرخاند؟این نشانه ی موافقت آن فرد با شماست.این موضوع به خصوص در مذاکرات مهم بسیار حائز اهمیت است.

۴- تمام داستان در ژست ها

ژست اغلب افرادی که با صلابت راه رفته و سینه شان رو به جلو است و حالت بدون استرس و راحتی دارند به ما نشان می دهد که آن فرد شخصیت و جایگاه مهمی را دارد و برعکس کسانی که بدن افتاده تری دارند اغلب در جایگاه های پایین تری قرار دارند.

۵- دروغ چشم ها

اغلب مادران ما هنگامی که کوچکتر بودیم به ما می گفتند : توی چشم هایم نگاه کن و بگو …این به دلیل آن بود که چشم های افراد دروغگو نمی تواند مدت زمان طولانی به طرف مقابل نگاه کند و سریعا نگاه آن ها تغییر مسیر می دهد.

علاوه بر این زل زدن و نگاه خیره در هنگام حرف زدن بدون حتی پلک زدن نیز نشانه ی دروغگویی افراد است.

۶- بالا بردن ابروها

افراد به ۳ دلیل ابروهای خود را بالا می برند : تعجب، نگرانی و ترس.


۷- تکان دادن زیاد سر

وقتی با فردی در حال صحبت هستید و او به شدت سرش را تکان می دهد این موضوع حاکی از نگرانی او در مورد نظرات شما و احساس ناتوانی از انجام کارهاست.

۸- فشردن فک

فشار دادن فک بالا و پایین به هم، انقباض عضلات گردن و در هم رفتن ابروها همگی علائم استرس، ناراحتی و اضطراب هستند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.entrepreneur.com

(Visited 121 times, 1 visits today)