پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷
با این راه های خانگی از شر سیاهی دور چشمتان خلاص می شوید

با این راه های خانگی از شر سیاهی دور چشمتان خلاص می شوید

اختصاصی چاره چی/ سیاهی اطراف چشم در حالت عادی آن برای زیر چشم ها اتفاق می افتد که در حالت شدیدترش به طور کامل اطراف چشم فرد را درگیر می کند البته این مشکل جدی نیست اما گاهی اوقات می تواند به مشکلات جدی تری مثل تاری دید منجر شود به همین دلیل ما چند راه را برای کاهش این حالت به شما پیشنهاد می کنیم.

– یخ

از یخ های قالبی می توانید استفاده کنید آنها را داخل نایلونی قرار داده و به همان صورت یا با استفاده از یک پارچه نرم در اطراف چشم ها ماساژ دهید این کار اعصاب اطراف چشم ها را آرام می کند.

– آب گرم

یک دستمال را به آب گرم آغشته رده و آن را روی قسمت های تیره دور چشم ها قرار دهید این کار به کاهش ورم روی چشم کسانی که چشم هایشان پف دارد هم کمک می کند.

– قاشق استیل

یک قاشق استیل را برداشته و آن را داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید چند ساعت در آن بماند سپس قاشق را بیرون آورده و پشت آن را روی قسمت های سیاه چشم ها قرار دهید عملکرد آن شبیه به یخ خواهد بود.

– آناناس

خوردن آناناس یا آب آن به کاهش سیاهی دور چشم کمک می کند. شما می توانید از اسلایس های آناناس روی چشم ها هم استفاده کنید.

– سیب زمینی

سیب زمینی خام را برش های نازک بزنید و این برش ها را داخل یخچال قرار دهید بعد از گذشت نیم ساعت می توانید سیب زمینی ها را روی چشم هایتان قرار دهید. سیب زمینی سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که می تواند خستگی، چین و چروک، قرمزی چشم ناشی از خستگی کار با کامپیوتر و سیاهی های دور چشم را از بین ببرد.

– چای کیسه ای

یکی دیگر از روش های خانگی موثر برای بهبود کبودی و سیاهی دور چشم، استفاده از چای کیسه ای مرطوب و سرد است. پس از استفاده از چای کیسه  ای زمانی که کیسه چای حرارت خود را از دست داد، آن را روی قسمت های سیاه چشمتان بگذارید. فراموش نکنید که چای کیسه نباید خیلی سرد شده باشد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.homeremedyshop.com

(Visited 72 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *