جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
افراد موفق قبل از خوابیدن چه کارهایی را انجام می دهند؟

افراد موفق قبل از خوابیدن چه کارهایی را انجام می دهند؟

اختصاصی چاره چی / کارهایی که ما قبل از به خواب رفتن در شب انجام می دهیم تاثیر زیادی بر کیفیت خواب و انرژی مان در روز بعد دارد به همین دلیل هم افراد موفق توجه زیادی به این کارها دارند و سعی می کنند کارهایی انجام دهند که بر خواب و در نتیجه پیشرفت آن ها موثر باشد. در ادامه به این موارد می پردازیم.

– آنها مطالعه می کنند

کارشناسان می گویند یکی از ویژگی های مشترکی که افراد موفق دارند کتاب خواندن قبل از خواب است زیرا آنها با خواندن کتاب های جدید ابتکار عمل و انگیزه بیشتری برای کار و زندگی پیدا می کنند.

– آنها لیستی از وظایفی را که باید انجام دهند تهیه می کنند

همه ما زمانی که می خواهیم استراحت کنیم دچار افکار مزاحمی می شویم که بهترین راه برای مقابله با آن ها برنامه ریزی است افراد موفق سعی می کنند قبل از خواب برنامه منظمی برای روز بعدشان و کارهایی که باید انجام دهند داشته باشند تا بتوانند با خیالی آسوده تر بخوابند.

– آنها زمان زیادی را صرف خانواده می کنند

روانشناسان معتقدند کسانی که روابط بهتری با خانواده شان دارند و با اعضای خانواده شان صحبت می کنند آرامش روانی بیشتری دارند به همین دلیل هم آن ها به زوج های پیشنهاد می کنند تا زمان بیشتری را قبل از خواب به صحبت در ارتباط با کارهایی که در آن روز انجام داده اند بپردازند، کاری که اغلب افراد موفق انجام می دهند.

– آنها مدیتیشن می کنند

افراد موفق عمدتا ۱۰ دقیقه قبل از خواب را به مدیتیشن اختصاص می دهند زیرا با این کار ذهن و بدنشان آرامتر شده و برای خواب آماده تر می شوند.

– آنها کارهای سازمانی را کنار می گذارند

اغلب کسانی که در زندگی به موفقیت های بیشتری می رسند قبل از خواب کاری را که مرتبط با حرفه شان باشد انجام نمی دهند زیرا می دانند چک کردن ایمیل های کاری و … می تواند برایشان استرس زا باشد به همین دلیل ذهن خودشان را از کار خالی می کنند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *