جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
۳ استراتژی مهم که به بحث های شما با همسرتان خاتمه می دهد

۳ استراتژی مهم که به بحث های شما با همسرتان خاتمه می دهد

اختصاصی چاره چی / حتی در بهترین زندگی های مشترک هم بر سر مسائل کوچکی تضاد بوجود می آید اما آیا چاره این کار بحث کردن و ادامه دادن تضادها است؟

آنچه در بحث های روزمره زن و شوهر ها از همه مهم تر است این موضوع است که آنها بخواهند خودشان مسائل را به روش منطقی حل و فصل کنند در ادامه به ۳ استراتژی مهم که روانشناسان خانواده در زمینه مسائل زندگی مشترک پیشنهاد می دهند می پردازیم.

۱- به دنبال آرامش باشید

روانشناسان معتقدند هر یک از زن یا شوهر بعد از یک جر و بحث یا مساله ای که بین آنها به وجود می آید نیاز به ۴۵ دقیقه زمان برای آرام شدن دارند و وارد شدن به مکالمه قبل از این ۴۵ دقیقه به دلیل تشویشی که هر کدام دارند اوضاع را بدتر می کند. پس برای آرام شدن کمی صبر داشته باشید.

۲- مسائل را حل و فصل کنید

بعد از آنکه ۴۵ دقیقه زمان سپری شد و به آرامش رسیدید به اصل قضیه ای که بر سر آن بحث کرده اید فکر کنید و سعی کنید ذهنتان را از مسائل حاشیه ای که به دنبال دعوای شما بوجود آمده خالی کنید و با توجه به نوع مساله به دنبال یک راه حل مناسب بگردید این پیدا کردن راه حل باید با آرامش هر دو طرف همراه باشد.

۳- با یکدیگر مصالحه کنید

زمانی که به دنبال راه حل هستید مثل یک تیم منسجمی عمل کنید که از ایده های افراد دیگر استقبال می کنند یا اگر همسرتان توانایی ادامه دادن ندارد اجازه دهید کمی ذهنش از مساله فاصله بگیرد و سپس برای پیدا کردن راه حل تلاش کنید در هر صورت باید سعی کنید به یک توافق دو طرفه برسید که هر دو از آن راضی باشید و در آینده از این تصمیم پشیمان نشوید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.aol.com

(Visited 25 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *