شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
درمان کم کاری تیروئید به روش هاي طبيعي

درمان کم کاری تیروئید به روش هاي طبيعي

اختصاصی چاره چی/ کم کاری و پرکاری تیروئید اختلالی است که به دنبال عملکرد نامناسب غده تیروئید به وجود می آید و علائمی همچون خستگی، اختلال خواب، افزایش و کاهش وزن را به دنبال دارد. در ادامه به چند روش طبیعی اشاره می کنیم که می تواند اختلال کم کاری تیروئیدی را درمان کند.


– رعایت تعادل در رژیم غذایی

مصرف مواد غذایی مثل کربوهیدرات های فرآوری شده، نوشیدنی های کافئین دار و خوراکی های با نشاسته بالا می توانند عملکر غده تیروئید شما را تحت تاثیر قرار دهند که بهتر است از مواد غذایی با نشاسته و کربوهیدرات کمتری استفاده شود.

– افزایش جذب پروتئین

غده تیروئید برای عملکرد بهتر به پروتئین بیشتری نیاز دارد آجیل ها و مغزها، تخم مرغ، ماهی و کره مغزها از منابع سرشار پروتئین های سالم هستند.

– حذف مواد غذایی ایجاد کننده گواتر

گواتر بیماری غده تیروئید است که در این بیماری غده متورم می شود و باید مراقب باشید تا از خوردن مواد غذایی نپخته مثل کلم، اسفناج، شاهی، هلو اجتناب کنید که خوردن این مواد غذایی به صورت پخته منعی ندارد زیرا پختن آنها ترکیباتی را که موجب گواتر می شوند را غیر فعال می کند.

– توجه به حساسیت های غذایی

زمانی که شما به غذایی حساسیت دارید و بدنتان به آن عکس العمل نشان می دهد در واقع این مواد غذایی به عنوان دشمن شناخته می شوند و به دنبال آن التهاباتی را به وجود می آورند که سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کنند.

– مدیریت استرس

استرس و فشارهای روانی یکی از مهم ترین علل بیماری تیروئید هستند بنابر این شما می توانید با ورزش، یوگا مدیتیشن و … استرستان را مهار کنید تا نشانه های بیماری کم کاری تیروئید در شما کمتر شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.mindbodygreen.com

(Visited 213 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *