شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
با این ۴ تکنیک اعتماد به نفس تان را در  مصاحبه های استخدامی بالا ببرید

با این ۴ تکنیک اعتماد به نفس تان را در مصاحبه های استخدامی بالا ببرید

اختصاصی چاره چی/ پیدا کردن یک شغل مناسب و آنچه دقیقا مورد نظر شما است شاید کمی سخت باشد ولی آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است تصوری است که شما از خودتان در مصاحبه شغلی باقی می گذارید که مهم ترین آنها اعتماد به نفس است در این مطلب به شما کمک می کنیم تا در یک مصاحبه کاری اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

۱- خجالت را کنار بگذارید

قبل از رفتن به مصاحبه به این موضوع فکر کنید که آنها هیچ کدام از احساسات شما را اعم از خجالت و یا استرس و …در ذهنشان نگه نمی دارند و با گذشت زمان از خاطرشان خواهد رفت زیرا در یک روز تنها از یک نفر مصاحبه نمی شود و آنچه مهم است قابلیت و مهارت های شما است پس با تمرکز بر روی این چیزها اعتماد به نفس تان را از دست ندهید.

۲- در ارتباط با سازمان مورد نظر و نحوه کار آنها مطلع باشید

کارفرما معمولا از کسانی استقبال می کند که آمادگی بیشتری در مصاحبه داشته باشد این آمادگی به بالا رفتن اعتماد به نفس شما در طول مصاحبه هم کمک می کند پس قبل از رفتن برای مصاحبه سری به وب سایت سازمان مورد نظر بزنید و در ارتباط با نوع کاری که انجام می دهند اطلاعات کسب کنید همچنین شما باید پیش از مصاحبه بدانید که جایگاهی که می خواهید در آن قرار بگیرید چه وظایفی دارد.

۳- سوالات و جواب های احتمالی را آماده کنید

همانطور که گفتیم آمادگی مهم ترین عامل در اعتماد به نفس است و برای این آمادگی می توانید سوالات احتمالی را حدس بزنید یا با مراجعه به وب سایت ها و مطالعه سوالات متداول برای آنها جواب هایی را آماده داشته باشید یا اگر آنها را فراموش می کنید بر روی یک کاغذ یادداشت کنید.

۴- از وظایف و مسئولیت های جایگاهتان آگاهی قبلی به دست آورید

قبل از آنکه برای مصاحبه بروید تا جایی که می توانید بررسی کنید و ببینید که برای این موقعیت شغلی چه وظایف و مسئولیت هایی تعریف شده است این موضوع کمک می کند تا برای کسب اطلاعات دقیق تر سوالاتی را در جریان مصاحبه مطرح کنید و احساس نزدیکی بیشتری با کارتان پیدا کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 41 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *