جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
خانم هاي باردار/ قبل از خريد لباس اين ١٥ نكته را بخوانيد!

خانم هاي باردار/ قبل از خريد لباس اين ١٥ نكته را بخوانيد!

۱-به جنس پارچه دقت کنید. پارچه لباس باید راحت باشد و قابلیت کشش کافی را داشته باشد. پارچه ای انتخاب کنید که ۴ تا ۱۰ درصد نایلون یا الیاف کششی داشته باشد تا متناسب با افزایش حجم شما، کشیده و منبسط بشود. پارچه های نخی کشباف و استرچ پارچه های بسیارعالی برای خانم های باردار است.

۲-ممکن است بدن تان خیلی سریع تر از آن چه که فکر می کنید رشد کند و لباسهای تان اندازه شما نشود، پس در انتخاب سایز درست دقت کنید؛ اگر بین دو سایز شک دارید، اندازه بزرگتر را انتخاب کنید.

۳- لباس های دوران بارداری باید با رشد شکم، سینه و حتی ران ها قابل تطبیق باشد، بنابراین باید حجم،  پهنا و قد اضافی داشته باشد تا لباس را بتوانید در بیشتر دوران بارداری بپوشید.

۴-به برش و مدل لباس توجه کنید. پایین تنه لباس و قسمت شکم باید خیلی بزرگ و گشاد باشد که با شکم و ران شما متناسب باشد، بالاتنه لباس بهتر است به شکل خطی ای- شکل باشد(که از بالا به سمت پایین به تدریج گشاد می شود.)

۵-از شلوارهای جین مخصوص بارداری که انواع مختلف آن در بازار پیدا می شود، استفاده کنید تا هم راحت باشید و هم احساس کنید که مثل همیشه لباس می پوشید. کمر قابل تنظیم این شلوارها به شما کمک می کند که شلوار را با سایز متغیر کمر خود منطبق کنید.

۶-بهتر است شلوارهایی انتخاب کنید که کمرش زیر شکم شما قرار می گیرد، این مدل شلوار نه تنها راحت تراست بلکه شیک تر و جالب تر هم هست.

۷-لباس زیر و شکم بند بارداری – خصوصا از ماه ششم بارداری به بعد- اهمیت زیادی دارد. در خرید لباس زیر و شکم بند سهل انگاری و خسیسی نکنید؛ خرید لباس زیر خوب و مراقبت از اندام تان در این دوران، به شما کمک می کند که بعد از زایمان زودتر به فرم اصلی خود برگردید و کشیدگی پوست را کاهش می دهد.

۸-پیراهن و دامن هایی انتخاب کنید که تا روی زانو یا بلندتر باشد چون بزرگ شدن شکم به تدریج لبه دامن را بالا می کشد و آن را کوتاه تر نشان می دهد.

۹-یک پیراهن مدل empire-line (مدلی که کمر لباس بالای شکم و زیر سینه قرار می گیرد) لباس بسیار راحت و زیبایی برای زنان باردار است.

۱۰-تاپ  و بلوزهای مختلف با رنگ های متنوع تهیه کنید و آن ها را با تعداد محدودی لباس مناسب پایین تنه بپوشید. سعی کنید قسمت پایین تنه لباس شما مشکی و به رنگ تیره باشد.

۱۱-اگر در ماه پنجم یا ششم بارداری قصد خرید لباس دارید، مطمئن بشوید که لباس تان به اندازه کافی جادار هست تا بتوانید در ماه های بعدی هم آن را بپوشید.

۱۲-پارچه های راه دار و طرح دار شما را بزرگتر نشان می دهد، بنابراین مدل های تکرنگ و بیشتر به رنگ مشکی و تیره انتخاب کنید تا برجستگی های بدن شما را کوچک تر نشان بدهد.

۱۳-ممکن است شما بخواهید لباس بارداری را بعد از زایمان و در دوران شیردهی هم استفاده کنید، بنابراین به این که لباس به راحتی از قسمت جلو باز بشود هم توجه کنید.

۱۴-دقت کنید که خیلی زود لباس های بارداری خود را نخرید. بیشتر مدل های لباس بارداری مناسب دوره دوم و سوم بارداری است و برای اوایل بارداری چندان مناسب نیست.

۱۵-کفش هم همانند لباس بسیار مهم است و در ماه های آخر بارداری باید حتما کفش های راحت، گشاد و با پاشنه خیلی کوتاه بپوشید.

منبع: ماماسايت

(Visited 173 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *