یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷
چگونه می توانیم نسبت به طرز تفکر دیگران در مورد خودمان بی تفاوت باشیم؟

چگونه می توانیم نسبت به طرز تفکر دیگران در مورد خودمان بی تفاوت باشیم؟

اینکه اغلب ما در مورد فکر دیگران در ارتباط با خودمان واهمه داریم یک امر طبیعی است و همگی ما از قضاوت شدن می ترسیم.
ما بیشتر اوقات در مورد اینکه دیگران چه فکری در مورد کارهایمان و یا افکارمان می کنند، نگران هستیم.

به نظر می رسد که این حس یک حس طبیعی و جزئی از وجودمان است. این مسئله زمانی اتفاق می افتد که ما کاری بکنیم و یا چیزی بگوییم که دیگران خوششان نمی آید، ذهنمان شروع می کند به پردازش اتفاقات احتمالی بعد از آن.

در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بگوییم چگونه از شر این افکار راحت می شوید.

  • همیشه این را به یاد داشته باشید که همه مردم به شما و کارهای شما توجهی نمی کنند و آنقدر که شما از قضاوت دیگران می ترسید آنها به کارهای شما دقت نمی کنند.
  • هیچکس نمی تواند دقیقا مثل خود شما فکر کند و یا احساسش دقیقا مثل شما نیست و این تفسیر شما از رفتار دیگران است که این حس را به شما منتقل می کند.مثلا زمانی که روی زمین می افتید به این فکر کنید که باعث شادی دیگران شده اید، نه اینکه فرد احمقی به نظر می رسید.
  • اینکه در مورد فکرکردن دیگران دقت کنید کار خوبی است اما نباید اجازه دهید این افکار تبدیل به نگرانی های دائمی شوند.شما بیشتر به این نیاز دارید که به تصورات خودتان توجه کنید تا تصورات دیگران.
  • به این موضوع فکر کنید که اگر شما هم شبیه به آن چیزی شوید که دیگران می خواهند دردی از آن ها دوا نمی کند.
  • سعی کنید به جای کنترل افکار دیگران، کنترل افکار خودتان را به دست بگیرید.زمانیکه این کار را انجام دهید استرس کمتری متوجه شما شده و تبدیل به فردی شادتر می شوید.
  • شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید و برای همه یک شخصیت محبوب باشید.اغلب مردم دیگران را قضاوت می کنند و این یک عادت دیرینه در انسان است پس خوب بودن از دیدگاه همه یک ایده ی احمقانه است.
  • با افراد بیشتری در ارتباط باشید که اگر یکی از آن ها تصورات منفی و رفتار نامناسبی با شما داشت، برایتان آنقدر مهم نباشد.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 203 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *