شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
این تکنیک ها کمک می کنند بر ترس هایتان غلبه کنید

این تکنیک ها کمک می کنند بر ترس هایتان غلبه کنید

اختصاصی چاره چی/ بسیاری از ترس هایی که ما در زندگی داریم دلیل مشخصی ندارند و می توانند مانع از پیشرفت ما شوند و اجازه ندهند از کارهایی که انجام می دهیم لذت ببریم راه هایی که در ادامه به شما پیشنهاد می دهیم کمکتان می کند تا به ترس هایتان غلبه کنید.

– روبرو شدن با ترس ها

سعی کنید در شرایطی قرار بگیرید که ترستان از وقوع یک اتفاق یا تجربه یک کار جدید را مستقیما ببینید به حرف های دیگران در ارتباط با این موضوع توجهی نداشته باشید زیرا در صورت ادامه این روند برای همیشه از این اتفاقات هراس دارید و اذیت می شوید.

– فرصت دادن پس از مواجهه

اگر بعد از یک موقعیتی که موجب ترس شما شده نمی توانید دوباره به سراغ آن بروید کمی به خودتان زمان بدهید و تحلیل کنید که دیگران چگونه توانسته اند بر این نوع از ترس غلبه کنند و با آگاهی از پایدار نبودن ترس ها بدانید که این کار فرصت های جدیدی را پیش روی شما قرار می دهد و احتمال شکست ناپذیری ترس هایتان کمتر می شود.

– بررسی تجربه مشابه در دیگران

زمانی که بفهمید در ترس هایتان تنها نیستید این موضوع به شما کمک می کند و شما خودتان را از بقیه جدا نمی بینید همه ما احساساتی مثل ناراحتی، ترس، شادی و عصبانیت را تجربه می کنیم و زمانی که بدانیم دیگران هم ترس هایی از نوع ترس ما دارند خودمان را ملامت نمی کنیم و نا امید نمی شویم.

– تلقین شجاعت

گاهی اوقات ترس ها مانع از پیشرفت ما می شوند در این زمان لازم است که جدی تر باشید و به خودتان بگویید که این ترس ها برای هر انسانی در زندگی پیش می آید و همه کامل نیستند به همین دلیل شما فردی غیر طبیعی نیستید و باید کاری کنید تا این ترس ها از زندگی شما حذف شوند پس به قدرت گفتگوی درونی ایمان داشته باشید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 44 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *