جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
۶ روش ساده اما موثر برای داشتن خوابی آرام

۶ روش ساده اما موثر برای داشتن خوابی آرام

اختصاصی چاره چی/ اختلال خواب یکی از مشکلاتی است که امروزه رواج زیادی پیدا کرده و این در حالی است که داشتن خواب کافی در شبانه روی می تواند بر روی سلامت و توانایی و بهره وری ما در کارها تاثیر گذار باشد. در ادامه به روش هایی طبیعی برای داشتن خوابی آرام می پردازیم تا دست به دامن قرص ها و داروهای شیمیایی نشوید.

۱- پوشیدن لباس های راحت و آزاد

پوشیدن لباس های راحت به آرامش بیشتر شما کمک می کند بررسی هایی که اخیرا انجام شده نشان می دهند لباس هایی با پارچه های نرم و راحت موجب ترشح هورمونی در بدن به نام اکسی توسین می شود که به آرام شدن شما کمک می کند.

۲- ورزش صبحگاهی

شاید ورزش صبحگاهی کمی برای شما سخت باشد اما می توانید با حرکات آرامتر شروع کنید کارشناسان معتقدند انجام ورزش روزانه هنگام صبح ها موجب ترشح هورمون خواب یعنی ملاتونین می شود.

۳- استفاده نکردن از لوازم الکترونیکی در تخت

 

زمانی که شما در رختخواب از گوشی یا تبلت استفاده می کنید این نور آبی صفحه نمایش موجب کاهش ترشح هورمون ملاتونین شده و در خواب شما اختلال ایجاد می کند به جای این کار می توانید کتاب بخوانید.


۴- خنک کردن دمای اتاق

خیلی از افراد اتاق را برای خوابیدن گرم می کنند در حالیکه بهترین دما برای خواب بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتی گراد است و گرمای بیش از حد موجب بیدار شدن شما در فواصل کوتاه می شود.


۵- تاریک کردن اتاق

 

خیلی از افراد حتی به نورهای کم هم حساسیت دارند و ترجیح می دهند از چشم بند استفاده کنند بهتر است اتاقتان را تاریک نگه دارید زیرا ترشح هورمون خواب با نور در تضاد است.

۶- مصرف ماهی و سبزیجات بیشتر

یافته های تحقیقات نشان داده آنتی اکسیدان و ویتامین های موجود در سبزیجات و اسیدهای چرب ماهی به کاهش درد و ناراحتی های جسمی و در نتیجه خواب بهتر کمک قابل توجهی می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.onegoodthingbyjillee.com

(Visited 68 times, 1 visits today)

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *