جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
۶ نکته که هنگام خرید لباس عید باید به آن ها توجه کنید

۶ نکته که هنگام خرید لباس عید باید به آن ها توجه کنید

۱- هرگز از مد پیروی نکنید
یکی از عوامل رونق بازار پوشاک در تمام کشورها صنعت مد است که هر سال یا هر فصل طرح و نمونه های خاص و جدیدی تولید می کند. اما این موضوع برای خریدهای سال نو می تواند به مشکلی غیرقابل تصور تبدیل شود؛ چون پیروی از مد همیشه هم قابل توجه و جالب نیست. بنابراین سعی کنید بدون در نظر گرفتن آنچه مد است، خرید کنید چون ممکن است این طرح یا رنگی که امسال به عنوان مد شناخته شده است، هیچ تناسبی با سبک زندگی و حتی اندام شما نداشته باشد.
۲- آینده نگر باشید
این قانون به خصوص برای خرید پوشاک کودکان و نوزادان که در حال رشد هستند، باید مورد توجه قرار گیرد. اما بزرگسالان نیز می توانند با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی و البته تغییراتی که ممکن است در سایز آنها به واسطه تعطیلات نوروز ایجاد شود، با آینده نگری خرید کنند تا پوشاک خریداری شده برای مدت طولانی تری قابل استفاده باشد.
۳- فناوری نانو را جدی بگیرید
یکی از فنا وری های نوین که در صنعت پوشاک نیز به کار گرفته شده است، نانو است. با استفاده از این روش طول عمر و قابلیت های پوشاک دوچندان شده است. بنابراین هنگام خرید خوب به این موضوع توجه داشته باشید تا بتوانید بهینه از آن استفاده کنید.
۴- قلب دوم تان را دریابید
درباره خرید کفش به خصوص در ایام نوروز باید توجه ویژه داشته باشید. چون ممکن است ساعت های طولانی از این کفش قصد استفاده داشته باشید. بنابراین راحتی و البته کیفیت آن یکی از اساسی ترین موارد است که باید رعایت کنید، اما اگر برای دلبندتان قصد خرید دارید، کافی است آینده نگر باشید و به کیفیت مواد اولیه آن توجه کنید.
۵- دنیای مجازی را فراموش کنید
به طور کلی زندگی شهری و تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی اکثر ما باعث شده تا خریدهای اینترنتی در میان بسیاری از افراد رواج داشته باشد، اما خرید لباس از دنیای مجازی ریسک بسیار بزرگی است. چون ممکن است این لباس در دنیای واقعی اصلا با اندام و سبک زندگی شما تناسبی نداشته باشد.
۶- کودکان، نیازمند توجهی ویژه
بدون تردید خریدهای سال نو علاوه بر تجربه استفاده از لوازم جدید حس بسیار جالبی برای کودکان دارد، اما اگر در انتخاب مناسب پوشاک امسال دلبندان مان توجه مناسبی نداشته باشیم، ممکن است با انتخابی غیراصولی راحتی و آسایش آن ها را به مخاطره بیندازیم و لذت پوشیدن لباس سال نو را برای شان تلخ کنیم. پس در خرید پوشاک برای این گروه سنی، ابتدا به راحتی و سلامتی توجه کنیم و پس از آن به دنبال زیبایی و ظاهر لباس باشیم.

منبع: جام جم

 

(Visited 234 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *