یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
باید و نبایدهای خوردني براي حیوان خانگی شما

باید و نبایدهای خوردني براي حیوان خانگی شما

۱- هرگز با نگاه ملتماسانه و عاجزانه حیوان خانگی تان دل تان به رحم نیاید و شیرینی و دسری که می خورید را به وی ندهید این کار شما می تواند به ضرر سلامتی این حیوان تمام شود سیستم گوارشی پت ها توانایی هضم این قبیل غذاها را ندارد خوراکی های خانگی شما می توانند در بدن آن ها تبدیل به سم شوند سلامتی آن ها را در معرض خطر قرار دهند .

۲- حتی اگر سگ یا گربه شما تمایل و التماس زیادی برای خوردن این خوراکی ها دارند از دادن آن ها به عنوان غذا، میان وعده و تشویقی جداً خود داری فرمائید و توجه کنید که حیوان خانگی شما نمی تواند تشخیص دهد که چه چیز برایش مفید و کدامیک مضر است.

۳- مثلاً پیاز، سیر، موسیر، انگور، کشمش، مویز، چای، قهوه، کاکائو، شکلات خصوصاً نوع تیره و تلخ آن، انواع شیرین کننده های مصنوعی نظیر زایلیتول برای پت شما بسیار سمی هستند زیرا آن ها آنزیم های مورد نیاز برای تجزیه ی این مواد را ندارند.

۴- می توانید از شکلات های مخصوص سگ و تشویقی های تجاری مخصوص نوع پت خود برای او استفاده کنید. همچنین غذاها و تنقلات بسیار چرب یا شیرین، نمک، ریواس، آووکادو، ساقه و برگ گیاه گوجه فرنگی، حبوبات نپخته، انواع قارچ ها، تن ماهی، تخم مرغ خام، هرگونه گوشت خام، جگر، شش، هسته ی میوه ها، آجیل به خصوص پسته و بادام زمینی و دادن غذای سگ به گربه و بلعکس به صورت مکرر هم مضر هستند.

 

منبع: دکتر سلام

(Visited 26 times, 1 visits today)