شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
چگونه شروع کننده یک مکالمه دوستانه باشیم؟

چگونه شروع کننده یک مکالمه دوستانه باشیم؟

اختصاصي چاره چي/ صحبت کردن در میان جمع و شروع کردن یک گفتگو برای بسیاری از افراد استرس زا است و از آن واهمه دارند.

علاوه بر این، آغاز یک گفت وگو با کسی که تا کنون با او سخن نگفته  اید، دشوارتر است.

همه ما برای چنین موقعیت  هایی، مثل آغاز رابطه با یک همکار جدید و یا شروع یک جلسه  ی فوق العاده، به دنبال بهترین جمله ها هستیم. انتخاب یک شروع خوب می تواند اولین برخورد ما را تبدیل به یک دوستی پایدار و یا یک شراکت با ارزش کند.

با توجه به اینکه شروع یک گفتگو برای خیلی ها کار سختی است ما توصیه هایی را برایتان در نظر گرفته ایم که یک مکالمه را راحت  تر شروع کنید:

 

۱- به جای استفاده از جملات کلیشه ای و تکراری در ارتباط با آب و هوا و … از جملات خاص تر و جدید تر استفاده کنید.هر موقعیتی که در آن قرار دارید می تواند خاص باشد و شما با توجه به آن موقعیت می توانید شروع کننده ی یک مکالمه ی عالی باشید.

 

۲- از افرادی که تازه با آن ها آشنا شده اید در ارتباط با نظراتشان پرس و جو کنید.مثلا اینکه به کدام موسیقی علاقمند هستند یا چه فیلم هایی را می بینند؟با این کار می توانید مکالمه خوبی را شروع کرده و دوست جدیدتان را بهتر بشناسید.

 

۳- از دیگران بخواهید در انجام کار یا گرفتن تصمیم به شما کمک کنند.این روش فوق العاده است.

 

۴- سوالات آسانی که خیلی طرف مقابلتان را درگیر نمی کند بپرسید.سوالاتی که جواب های راحتی داشته باشند گفتگوی شما را بیشتر می کنند.

 

۵- از تغییراتی که در دوستان قدیمی تان بوجود آمده کلاس های جدیدی که ثبت نام کرده یا کارهای مختلفی که انجام داده سوال کنید.

 

۶- شما می توانید در صورتی که سوالتان نیاز به پاسخ کوتاهی داشت با پرسیدن سوالات دیگر، بیشتر در یک مکالمه درگیر شوید.

 

۷- مکالمه تان را با موضوعات کودکان، حیوانات خانگی و یا تفریحاتتان شروع کنید.با این روش از علائق اطرافیانتان بیشتر مطلع می شوید و در مکالمات بعدی بیشتر بر روی آن موضوعات متمرکز می شوید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 153 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *