جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
اشتباهات متداولی که هنگام وزن کم کردن مرتکب می شویم!

اشتباهات متداولی که هنگام وزن کم کردن مرتکب می شویم!

اختصاصی چاره چی/ خیلی از ما با وجود رژیم های سفت و سخت و جدی که دنبال می کنیم اما به هدفمان برای کاهش وزن و سایز مطلوب نمی رسیم و همچنان لباس هایمان در کمد دست نخورده باقی مانده اند در این مطلب به اشتباهات متداول در طول رژیم های لاغری می پردازیم.


– تغییرات فوری

زمانی که برای کاهش وزن اقدام می کنید اگر تنها به خوردن سبزیجات بسیار کم در روز اکتفا کنید به همان سرعتی که وزن شما کاهش می یابد سرعت سوخت و ساز بدن شما هم کم می شود و بعد از اتمام رژیم غذایی و بازگشت به حالت اولیه به دلیل آنکه سوخت و ساز کمی دارید بدنتان نمی تواند این حجم غذا را تحمل کرده و دوباره چاق می شوید.

– حذف صبحانه

همه ما از اهمیت صبحانه در سلامت و کاهش وزن آگاه هستیم زمانی که شما با تفکر کاهش وزن وعده صبحانه را حذف می کنید در ادامه روز بیشتر گرسنه شده و احتمال پر خوری در وعده های بعدی را بیشتر می کنید بنابراین بهتر است در وعده صبحانه از وعده هایی با کالری کمتر و پروتئین و فیبر بالاتری استفاده کنید تا احساس سیری بیشتری داشته باشید.

– حذف میان وعده ها

زمانی که شما از میان وعده ها استفاده کنید کالری که در وعده های اصلی جذب بدن شما می شود به مراتب کمتر می شود و شما کمتر گرسنه می شوید، آجیل و دانه های روغنی، شیر و میوه از میان وعده هایی هستند که پروتئین بالایی دارند.

– چک نکردن لیبل مواد غذایی

زمانی که یک محصول را با توجه به کم چرب بودن آن خریداری می کنید حتما باید جدول ارزش های غذایی آن را به لحاظ کالری، قند و چیزهای دیگری که دارد چک کنید زیرا معمولا مواد غذایی کم چرب به دلیل نشاسته بیشتری که دارند کالری بالاتری هم دارند.

– نوشیدن کم آب

نوشیدن آب می تواند به سوخت و ساز بدن شما کمک زیادی بکند و کم آبی برابر است با سوخت و ساز کم و در نتیجه چاقی، بهتر است همراه با هر وعده غذایی یک لیوان آب بخورید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 61 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *