جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷
۵ راهی که به کاهش استرس فرزند شما در مدرسه کمک می کند

۵ راهی که به کاهش استرس فرزند شما در مدرسه کمک می کند

اختصاصی چاره چی/ استرس بچه ها در مدرسه می تواند ناشی از عوامل مختلفی مثل امتحانات، تکالیف خانه، درگیری با همکلاسی ها و … باشد و به هر حال این اتفاقات در هر مدرسه ای به طور طبیعی می افتد اما برای کنترل این استرس چه کارهایی می توان انجام داد؟

۱- آرامش خانه

زمانی که شرایط در خانه به گونه ای است که کودک برای انجام تکالیف و رفتن به مدرسه آمادگی لازم را ندارد و دائما درگیر عجله و دلهره است نمی تواند آرامش را تجربه کند بنابر این کمی بیشتر برای فرزندتان زمان بگذارید تا شرایط برای کارهای درسی او بیشتر فراهم شود.

۲- خواب کافی

نتایج بررسی ها نشان داده کودکانی که خواب بهتری دارند بهتر از پس تکالیف مدرسه بر می آیند و استرس و فشار کمتری را هم در مدرسه تجربه می کنند.

۳- حرف زدن

سعی کنید با فرزندتان در ارتباط با مشکلاتش در مدرسه بیشتر صحبت کنید این کار حتی اگر به حل مشکل او کمک نکند می تواند آرامش کند اگر استرس او ادامه دار شد باید با مسئولان مدرسه او صحبت کنید.

۴- حذف کارهای اضافه

اگر تکالیف مدرسه اش زیاد است و از پس آنها بر نمی آید با معلمش صحبت کنید زیرا اختصاص زمانی برای بودن کنار خانواده برای بچه ها واجب است و آنها با این تجربیات می توانند بر نگرانی هایشان غلبه کنند.

۵- محدود کردن تماشای تلویزیون

تماشای بیش از حد تلویزیون و یا استفاده از تکنولوژی های جدید مثل گوشی و تبلت ها می تواند موجب افزایش استرس بچه ها شود و زمان و انرژی زیادی را از آنها بگیرد در حالی که در این زمان ها می توانستند استراحت بیشتری کنند، در کنار شما باشند یا تکالیف درسی شان را انجام دهند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.foxnews.com

(Visited 47 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *