دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷
۸ ویژگی مهم که برای رسیدن به موفقیت های مالی لازم است

۸ ویژگی مهم که برای رسیدن به موفقیت های مالی لازم است

موفقیت های مالی در زندگی هر فردی به طرز تفکر او بستگی دارد و تصمیماتی که می گیرد مثل تصمیم برای انجام کارهای مختلف، حل مسائل، دیدگاهش به زندگی و … از شیوه ی تفکر او نشات می گیرد.

ما در ادامه به شما کمک می کنیم تا با بهتر کردن این طرز تفکر نسبت به زندگی تان موفقیت های بیشتری را بدست آورید.

۱- اعتماد به نفس

به هیچ عنوان تصمیمات مالی زندگی تان را بر عهده دیگران نگذارید ، خودتان بطور کامل کنترل آن را بدست بگیرید و در تصمیمات تان اعتماد به نفس داشته باشید.

حتی توصیه های دوستان و آشنایان نیز به اندازه ی ایده های خودتان قابل اعتماد نیست زیرا شما به تمامی شرایط زندگی تان بهتر از دیگران اشراف دارید.

۲- تلاش، تلاش، تلاش

جسور باشید و همیشه شهامت تغییرات را داشته باشید.زیرا ترس از کمبود ها و مشکلات دشمن موفقیت است.پس تا می توانید تلاش کنید.

۳- سرمایه گذاری در کنار خرج کردن

هیچ گاه هدفتان را سرمایه گذاری صرف قرار ندهید، و با استفاده کردن از سرمایه تان از زندگی لذت ببرید.این تفکر که سرمایه مان را برای زمان بازنشستگی اختصاص بدهیم فکر خوبی است اما باید از زمان حال هم با نگاه به آینده لذت برد.

۴- حل مسائل بدون پول

همیشه بخاطر داشته باشید که پول دوای درد همه مشکلات شما نیست.در واقع پول برای شما شادی و خوشبختی نمی آورد یا نمی تواند عشق شما را به همسرتان بیشتر کند.پول تنها مشکلات مالی را می تواند برطرف کند.


۵- حل تفکرات اشتباه

برخی افراد فکر می کنند که سرمایه ی زیاد منشا بدبختی است و همین موضوع مانع از پیشرفت آن ها می شود.در حالیکه این تفکرات تصمیمات اشتباه هستند که ممکن است به بدبختی افراد منجر شوند.

۶- برنامه ریزی

برای خودتان یک برنامه مدون داشته باشید و بر اساس آن عمل کنید ، نگرانی را کنار بگذارید و اجازه دهید نتیجه این برنامه ها به مرور زمان برایتان مشخص شود.

۷- تشویق

زمانی که با تلاش زیاد، به اهداف کوتاه مدت تان در برنامه ریزی مالی دست پیدا کردید خودتان را با یک سفر یا خرید چیزهایی که مدت ها دوست داشتید داشته باشید به ادامه راه ترغیب کنید.

۸- پول در خدمت انسان

هیچ گاه نباید برده پول شوید و شما در خدمت او باشید این موضوع به این معناست که فکر پول در آوردن تبدیل به یک تفکر بلندمدت و وسواسی در ذهن شما شود و شما را از زندگی طبیعی تان دور کند.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 46 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *