شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۸
ترفندهای تایید شده علمی برای کاهش استرس

ترفندهای تایید شده علمی برای کاهش استرس

اختصاصی چاره چی/ امروزه استرس و اضطراب در ارتباط با محیط های کاری، سبک زندگی ، مشکلات خانوادگی و … گریز ناپذیر شده و همه ما به ناچار در زندگی روزانه مان آن را تجربه می کنیم در این مطلب می خواهیم به نتایج تایید شده علمی از دید پزشکان برای کنترل استرس بپردازیم.

– آرام کردن بدن: زمانی که شما بدنی آرام داشته باشید ذهنتان هم آرام می شود پزشکان پیشنهاد می کنند هر روز بهتر است چند حرکت کششی انجام دهید تا عضلات با این حرکات کششی احساس ریلکس بودن بیشتری پیدا کنند.

– یوگا : مهم ترین حرکت در یوگا تنفس عمیق است و شما باید بعد از چند حرکت بیاموزید که حرکات بدنتان را با نفس هایتان همگام کنید این کار در حین انجام کارهای مختلف هم می تواند کمکتان کند.

– مدیتیشن: زمانی که هر روز صبح از خواب بیدار می شوید آرام بنشینید و ذهن تان را خالی کرده و به اتفاقات مثبت فکر کنید این کار تاثیر زیادی بر کاهش سطح استرس شما در طول روز دارد.

– گوش دادن به موسیقی : نتایج مطالعات زیادی نشان داده که گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش می تواند از چندین جهت استرس را تحت کنترل در آورد و ترشح هورمون های استرس را کمتر کند.

– لبخند زدن: خیلی از افرا در شرایط و اتفاقات خاصی می خندند سعی کنید همیشه لبخند به لب داشته باشید این کار فشار را از روی شما کمتر می کند.

– ماساژ : ماساژ بدن به شما کمک می کند تا از دردهایی مثل گرفتگی عضلات که به دنبال استرس به وجود آمده خلاص شوید و بررسی ها ثابت کرده ماساژ مداوم به مبارزه با استرس کمک قابل توجهی می کند.

– نوشیدن چای : نتایج یک بررسی نشان می دهد نوشیدن چای سیاه به کاهش هورمون های پس از یک واقعه استرس زا کمک کرده و افراد با نوشیدن آن احساس راحتی بیشتری می کنند.

– انجام فعالیت های مذهبی : مطالعات نشان داده کسانی که عقاید و افکار مذهبی بیشتری دارند آرامش فکری بیشتری دارند و به همین دلیل سعی می کنند در کارهای خیر خواهانه و داوطلبانه بیشتری در زمینه اعتقاداتشان شرکت کنند.

– جویدن آدامس : زمانی که شما آدامس می جوید سطح ترشح هورمون استرس زای کورتیزول در بدنتان کمتر شده و از شر نگرانی های روزمره به همین راحتی خلاص می شوید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www .greatist.com

(Visited 49 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *