شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
۷ نکته جالب روانشناسی برای داشتن زندگی رضایت مندانه

۷ نکته جالب روانشناسی برای داشتن زندگی رضایت مندانه

زندگی ما پر از نکات ریز و درشتی است که دانستن و عمل به هر کدام از آن ها می تواند دنیای ما را زیر و رو کند. پس به نکات ساده بی توجه نباشیم و از آن ها غفلت نکنیم تا شاد و رضایتمند باشیم.
۱-عشق کافئینی/ می دونستید عاشق شدن، تاثیری مشابه مصرف کوکائین روی مغز و اعصاب دارد؟ یعنی یک جورایی هم آرامش بخش است و هم اعتیاد آور!
۲- خوش بینی ضد بیماری/ می دونستید باور خوش بینانه در مورد آینده می تواند آدم ها را در برابر بیماری های جسمی و روانی حفظ کند؟ یعنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.
۳- دست های ضد استرس/ می دونستید گرفتن دست کسی که عاشقش هستید می تواند درد فیزیکی، همین طور استرس و درد را کاهش می دهد؟ به هر حال از انرژی عشق غافل نشوید.
۴- علامت اعتماد به نفس پائین/ می دونستید آدم هایی که اعتماد به نفس پایینی دارند تمایل دارند دیگران را “قضاوت”و آن ها را تحقیر کنند؟ به هر حال باید با این مکانیزم ذهنی کمبود اعتماد به نفس شان را جبران کنند.
۵- خاطرات تحریف شده/ می دونستید خاطرات به مرور زمان تحریف می شوند؟ هر انسان به طور متوسط حداقل یک خاطره ی ساختگی دارد. خلاصه خیلی وقت ها آدم ها نمی خواهند دروغ بگویند فقط اصل خاطره را به یاد ندارند.
۶- فکرهای اضافی/ می دونستید بیش از اندازه فکر کردن به موضوعات مختلف افسردگی را به دنبال دارد؟ ذهن مشکلاتی را خلق می کند که حتی وجود نداشته اند.
۷- تاثیر همنشین/ می دونستید  همنشینی با افراد تاثیر زیادی بر روی خلق و خوی شما دارد؟ بودن با آدم های شاد شما را شادتر می کند.

منبع: چاره چی

(Visited 20 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *