شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۳ ترفند برای شیک تر شدن دکوراسیون منزل تان در سال جدید

۳ ترفند برای شیک تر شدن دکوراسیون منزل تان در سال جدید

۱ـ از کلیشه ها برای طراحی الهام نگیرید
طرح های دکوراسیون داخلی منزل بی زمان بهترین وسیله ای است تا شما را از قید و  بند خلاص کند. وقتی در جایی زندگی نمی کنید که نیاز به آفتاب گیرهای بزرگ داشته باشد چرا باید پرده های سنگین آویزان کنید؟ اگر خودتان را مجبور کنید که همه این کلیشه ها را در خانه تان به کار ببرید، می بینید که در یک پارک موضوعی گیر افتاده اید؛ پارکی که ترکیبی از چیزهای به درد نخور اما کلیشه ای  است. به جای این چیزها می توانید فضاهای خلوت تر و تمیزتری داشته باشید.

۲ ـ از ترکیب سبک های مختلف طراحی نترسید
طراحی مدرن به دنبال ترکیب عناصری از سبک های قدیمی و جدید است. بنابراین فکر نکنید که اگر لازم است طراحی منزل تان را عوض کنید. باید همه چیزهایی را که در اختیار دارید و عمری برای جمع کردن شان سعی کرده اید، دور بریزید. گاه می توانید با عوض کردن یکی از عناصر فضایی مدرن و جدید خلق کنید. فکر کنید اگر از میز و صندلی غذاخوری تان خسته شده اید شاید فقط با تعویض صندلی ها یا حتی با روکش کردن آن ها به سبکی جدید یک فضای جدید ایجاد کنید.

۳ ـ کارهای هنری را در کنار هم آویزان کنید
از آویزان کردن مجموعه ای از تابلوها در کنار هم نگران نباشید. لازم نیست حتما تابلوهای گران قیمت داشته باشید و با آویزان  کردن یکی از آن ها احساس کنید که درست ترین کار را انجام داده اید. گاه با قراردادن چند قاب ساده با نقاشی های ساده می توانید مجموعه ای دلنشین فراهم کنید. اگر از ترکیب رنگ سر دربیاورید و هماهنگی لازم را در کنار هم قرار دادن آن ها رعایت کنید، نباید از چیزی نگران شوید.

منبع: دکتر سلام

(Visited 99 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *