شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
۱۴ نکته طلایی در انتخاب کت و شلوار برای دامادهای سنگین وزن

۱۴ نکته طلایی در انتخاب کت و شلوار برای دامادهای سنگین وزن

در دنیای مد سالیانه کت و شلوارها در شکل ها و طرح و رنگ های گوناگونی روانه بازار می شوند . اما متاسفانه همه این طرح ها و رنگ ها مناسب آقایان سنگین وزن نیستند.

هر آقای دامادی می خواهد در بزرگ ترین شب زندگی اش، باشکوه تر و جنتلمن تر و باوقارتر از همیشه ظاهر شود. خوش پوشی و آراستگی آقای داماد نسبت مستقیم به شکل ، طرح و مدل کت و شلوار انتخابی وی دارد و نمایش همزمان قدرت و مهرورزی و خوش سلیقگی وی در شب عروسی است. متاسفانه سایزها و مدل های موجود در بازار برای افراد سنگین وزن محدودند و و این محدودیت از بزرگ ترین مشکلات و دغدغه هایی آقا دامادهای سنگین وزن برای انتخاب و خرید و پوشیدن کت و شلوار است.

نکات طلایی برای خرید کت و شلوار مخصوص دامادهای سنگین وزن     

۱- اگر در تهران زندگی می کنید راسته کت شلواری ها چهار راه کالج نرسیده به دبیرستان البرز ، بهارستان ، میدان امام خمینی، جمهوری بعد از چهارراه علاالدین است. اگر جزو دامادهای برند پوش هستید سری به میرداماد بزنید تا انواع برندها را در آنجا بیابید. فروشگاه های راسته باب همایون بازار بزرگ هم از بزرگ ترین تولید کننده های کت و شلوار هستند.

۲- معمولا در راسته کت و شلوار فروشی ها ، فروشگاه های ویژه ای برای افراد درشت هیکل و سنگین وزن وجود دارد که با مراجعه به آن ها راحت تر می توانید سایز و اندازه کت و شلوار خود را بیابید. اگربه این مغازه ها سر بزنید، واژه سایز “دراپ” را زیاد خواهید شنید. سایز “دراپ” به سایزی اتلاق می شود که اختلافی ما بین کت و شلوار وجود دارد. مثلا کت و شلوار سایز ۵۰ با دراپ ۶ شلواری با سایز ۴۴ دارد .


۳- ترجیحا کت و شلوارتان را از رنگ های تیره انتخاب کنید. مشکی ، سورمه ای سیر، زغال سنگی و قهوه ای سوخته از بهترین گزینه های پیشنهادی هستند. هرچه رنگ کت و شلوارتان تیره تر باشد شما را باریک تر نشان خواهد داد. کت و شلوار و رنگ ها ی روشن مناسب داماد های سبک وزن هستند. نکته طلایی دیگر این که اگر تمام اکسسوری هایتان از پیراهن و کت و شلوار و کراوات و کفش و جوراب همه یک رنگ باشد ( مثلا مشکی) بدن شما را کشیده تر نشان می دهد.

۴- سعی کنید کت انتخابی تان یک دکمه و نهایت دو دکمه داشته باشد. هرچه تعداد دکمه ها در کت کمتر باشد ، پیراهن شما را بیشتر نمایان می کند و بالاتنه شما را کشیده تر نشان می دهد. از انتخاب کت های دو طرف دکمه و چهار دکمه خود داری کنید. این کت ها حجم شانه های شما را پهن تر نشان می دهند.

۵- پارچه کت و شلوارتان به هیچ وجه براق نباشد. کت و شلوارهایی را انتخاب کنید که پارچه های آن مات باشند. پارچه های براق بدن را پهن تر نشان می دهند.

۶- از انتخاب کت و شلوارها و پیراهن هایی که طرح چهارخانه دارند اجتناب کنید. طرح چهارخانه شما را سنگین وزن تر نشان می دهد. به جای آن به سراغ کت و شلوار و پیراهن هایی با طرح های عمودی بروید که بدن شما را کشیده تر و باریک تر نشان دهند.

۷- درست که شلوارهای یک پلیسه رسمی ترند ، اما شلوارهای صاف و بدون پلیسه توی پای شما خوش ریخت تر می ایستد و پایین تنه شما را کشیده تر نمایان می کند.

۸- اگر نیم تنه بالای بدن تان بزرگ تر از نیمه پایین است ، رنگ لباس تیره در بالا و شلوار رنگ روشن به شما کمک زیادی در تناسب بدن تان می کند.

۹- پوشیدن جلیقه و تاکسیدو به خوش ترکیب تر شدن عضلات شکم و سینه تان کمک می کند.

۱۰- از پوشیدن پیراهن های تنگ یا خیلی گشاد اجتناب کنید. پیراهن تنگ فقط برجستگی های بدن شما را بیشتر نشان می دهد و پیراهن گشاد شما را سنگین وزن تر نشان می دهد. پیراهن شما جنس پیراهنی که انتخاب می کنید خود را بریزد و به اصطلاح لخت باشد.از پوشیدن پیراهن های براق و جنس های پفکی که حجیم می ایستند و پف می کنند خودداری کنید.

۱۱- پیشنهاد ما این است که پیراهن هایی را انتخاب کنید که روی آن ها علامت “tall ” برجسته باشد. قد پیراهن های تال بزرگ تر از قد پیراهن های عادی ست و این مدل پیراهن ها برای پوشیدن شلوار و بستن کمربند راحت ترند.

۱۲- همیشه کمر بند ببندید. ولی هرگز کمربند را روی پیراهن نبندید. کمربند بدن شما را متناسب تر نشان می دهد و به آراستگی و تناسب کت و شلوار پوشیده شده بدن شما کمک می کند.

۱۳- سعی کنید رنگ کمربند با رنگ کفش تان ست و هماهنگ باشد و ترجیحا حتی جنس آن ها یکی باشد.مثلا اگر کفش تان براق است کمربندتان را هم براق انتخاب کنید و اگر مات است هردو را مات انتخاب کنید.

۱۴ -اگر کمر شلوارتان برای تان اندازه است اما در قسمت ران ها احساس کشیدگی می کنید، یک شلوار سایز بزرگ تر انتخاب کنید و بپوشید. اولویت تناسب شلوار با بدن با ران هاست. ابتدا از راحت بودن ناحیه ران هایتان مطمئن شوید و سپس کمر را متناسب با آن تنظیم کنید. اغلب فروشگاه های کت و شلوار خیاط دارند و کمتر از ۱۰ دقیقه ، شلوار شما را برای تان سایز می کنند.

منبع: نو عروس

(Visited 54 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *