یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
با دست های خشک خداحافظی کنید

با دست های خشک خداحافظی کنید

اختصاصی چاره چی / دست ها و صورت ما در مواجهه با سردی و خشکی هوا دچار کمبود آب و نهایتا خشکی می شوند که اگر از آن ها به خوبی مراقبت نکنیم با گذشت زمان خطوطی روی آن ها به وجود می آید که از بین بردنشان کار دشواری است در ادامه به روش هایی می پردازیم که مانع از خشک شدن دست های شما به خصوص در سرما می شود.

– دستکش دست کنید

زمانی که می خواهید از خانه بروید به خصوص در زمستان اکسسوری هایی مثل دستکش و شال گردن می توانند از خشک شدن پوست شما جلوگیری کنند.

– از صابون مایع استفاده کنید

استفاده مداوم از صابون های جامد مشکل خشکی دست های شما را تشدید می کند بنا بر این دست ها را با صابون مایع یا صابون های روغنی بشویید زیرا صابون های مایع اغلب برای پوست های حساس پیشنهاد می شود زیرا سایندگی و سوزش کمتری داشته و به راحتی با آب از بین می رود.

– مرطوب کننده ها را فراموش نکنید

از مرطوب کننده دست چند بار در روز و به خصوص بعد از هر بار شستن دست ها استفاده کنید برای این کار کاملا دست ها باید خشک باشند، فواصل بین انگشت ها را فراموش نکنید به خوبی کرم را ماساژ دهید تا کاملا جذب دست هایتان شود. مرطوب کننده ها مانع از کم آبی پوست دست ها شده و احساس خشکی و یا سوزش و خارش پوست را از بین می برند.

– دستکش کار دست کنید

زمانی که می خواهید کارهای خانه مثل گرد گیری شستن ظرف ها و … را انجام دهید دستکش دست تان کنید مواد شوینده شیمیایی دارای فرمولی هستند که به پوست دست شما آسیب می زنند.

– از اسکراب استفاده کنید

یک یا دو بار در ماه از اسکراب برای لایه بردای پوست های مرده دستتان استفاده کنید این کار موجب گردش خون بیشتر و ساخت سلول های پوستی بیشتر در کنار از بین بردن سلول های مرده می شود پس از این کار از مرطوب کننده استفاده کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.jeancoutu.com

(Visited 19 times, 1 visits today)