جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
وسایل ضروری که همیشه باید در ماشین تان نگهداری کنید

وسایل ضروری که همیشه باید در ماشین تان نگهداری کنید

به نظر معقول می آید که همیشه خودرو در حالت آماده باش باشد مثلاً اگر ماشین تان خراب بشود آیا همه تجهیزاتی که لازم دارید را در دسترس دارید؟ یا در صورتی  که جایی گیر افتاده باشید چه می کنید؟ نگاهی به فهرست ما که حاوی همه وسایل مورد نیاز درون ماشین است بیندازید سپس مواردی که هرگز از آن ها استفاده نخواهید کرد را دور بریزید.

کمک کننده های ترکتیو
به جای بحث در مورد این که زیر لاستیک ماشین درجاهای لیز از شن یا ماسه یا سنگ استفاده کنید تا راحت تر ماشین از جای گیر افتاده اش خارج کنید، بهتر است از یکی از این کمک کننده  های ترکتیو استفاده کنید.  از آن برای خارج کردن ماشین از جاهای لیز و یخی استفاده می شود. خبر خوب این است که قیمت آن  هم بسیار ارزان است و نمونه های پلاستیکی بسیار کاربردی تر هستند و خیلی راحت هم می توانید در صندوق  عقب ماشین جا بدهید.
یخ شکن و برف  پاک کن دستی
برای کسانی که زمستان های سرد را تجربه می کنند یخ شکن و برف  پاک کن ازجمله تجهیزات ضروری است. مسلماً وقتی شیشه جلو ماشین یخ زده و از برف پوشیده شده نمی توانید رانندگی کنید و شاید هم بسیار عجله داشته باشید در هر صورت فراموش نکنید که برف موجود در سقف ماشین را تمیز کنید چون در حین رانندگی باد آن ها را به عقب خواهد انداخت و سبب خواهد شد شیشه عقب ماشین پوشیده شود درنتیجه دیدن پشت ماشین برای راننده سخت خواهد شد همچنین وقتی  که ماشین کار می کند گرم تر می شود و موجب آب شدن برف ها خواهد شد در اثر ذوب شدن برف ها و سرخوردن شان به شیشه جلو ماشین مجبور خواهید شد دوباره برف  پاک کن را بزنید یا حتی برای تمییز کردن آن از ماشین پیاده شوید پس بهتر است از همان اول برف های سقف را تمیز کنید.
دستمال لنگ
همیشه برای تمیز کردن قسمت هایی از ماشین نیاز به یک دستمال مناسب دارید ما دستمال لنگ را پیشنهاد می کنیم که قیمت بسیار مناسبی هم دارد، چند بار اتفاق افتاده که شیشه جلو ماشین در روزهای سرد از بخار پوشیده شود و امکان دید جلو برای شما کم شده باشد؟ برای من که بارها اتفاق افتاده و دستمال لنگ بسیار به کارم آماده است. علاوه بر همه اینها این دستمال در روزهایی که با طوفان شن مواجه هستید می تواند به  عنوان پوشش بینی و دهان هم عمل کند یا اینکه می توانید از آن به عنوان سربند یا دستمال سفره یا بازوبند و … استفاده کنید.
فندک، قوطی خالی و شمع
من همه این موارد را کنار هم جمع کردم چون همه  به هم مرتبط هستند فرض کنید در زمستان سرد درون ماشین گیر افتاده اید و بخاری ماشین هم کار نمی کند به کمک سه تا از شمع ها که درون قوطی روشن خواهید کرد گرم خواهید ماند فقط سعی کنید قوطی را در قسمتی قرار دهید که نسبت به انتقال گرما عایق باشد تا بدین وسیله حدود چهار ساعت از گرمای آن استفاده خواهید کرد.

کفش پیاده روی راحت
خانم هایی که دوست دارید با کفش پاشنه بلند رانندگی کنید یک جفت کفش راحتی در صندوق  عقب ماشین بگذارید تا اگر مجبور باشید مسافت زیادی را برای کمک گرفتن طی کنید دچار زحمت نشوید.
آداپتور شارژر گوشی درون ماشین
داشتن شارژر درون ماشین ازجمله بهترین تصمیماتی بود که تا حالا گرفته ام تلفن من دائماً به برق وصل است و کاملاً مطمئن هستم وقتی به مقصد خواهم رسید باتری گوشی هم پر خواهد شد و علاوه بر این ها چون نگران شارژ باتری نیستم GPS گوشی هم دائماً روشن است.
دستمال توالت
گزینه های پاک کننده سریع همیشه کارا هستند. تمیز کردن شیشه جلو ماشین یا پاک کردن شیره انگور از انگشتان دست و خیلی از مشکلات روزمره همه و همه به کمک دستمال سریع حل می شود.
دستمال کاغذی
یک بسته دستمال کاغذی هم همیشه به همراه داشته باشید مادرتان به شما افتخار خواهد کرد.
قلم و دفترچه یادداشت
اگر در طول مسیر چیزی را گم کرده اید بنویسید یا اگر برحسب اتفاق گلگیر ماشین کسی را خم کردید اطلاعات تماس و بیمه ای تان را برای طرف بنویسید، یا شاید نیاز باشد اطلاعات آن رستوران بین راهی که سبب نارضایتی تان شده است را یادداشت کنید همچنین شماره پلاک کسی که با رانندگی بدش سبب مشکل برای شما شده است را یادداشت کنید.
چتر
پس از پیاده شدن از ماشین در طول مسیر حرکت به سمت محل کارتان زیر نور شدید آفتاب چتر می تواند سایه بان خوبی برای شما باشد.
یک بسته سکه
برای پرداخت عوارض پیش بینی نشده، پارکینگ متر و … به همراه داشته باشید.
کیسه های کاغذی باقابلیت استفاده مجدد
کیسه های فروشگاه ها ازجمله این موارد هستند پس چرا از آن ها استفاده نمی کنید؟
کیسه های پلاستیکی
اگرچه کیسه های کاغذی برای حمل خرت وپرت های شما مناسب هستند ولی هیچ وقت برای مسافری که درون ماشین شما می خواهد بالا بیاورد از آن استفاده نکنید و بهتر است همیشه کیسه پلاستیکی درون ماشین داشته باشید همچنین برای تمیز کردن ماشین هم مناسب هستند فقط آن را از زباله پر خواهید کرد و به بیرون خواهید انداخت یا می توانید برای جلوگیری از گل آلود شدن کف ماشین از آنها استفاده کنید.
پتو
خیلی از چیزهایی که در این لیست اشاره شد با سفر کردن مرتبط بود و پتو هم یکی از این موارد است یک گرم کننده مناسب برای شب های سرد که بهترین نوع آن پتوی مسافرتی است و یک پوشش دهنده مناسب صندلی زمانی که یک مسافر گل آلود یا حیوان خانگی سوار کرده اید است، همین  الان پتوی ایده آل ماشین شما در جایی در نزدیکی تان در حال خاک خوردن است، بروید و آن را پیدا کنید یا می توانید یک پتوی جدیدتر بخرید.

منبع: بنیتا

(Visited 55 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *