یکشنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۰
۵ عادتی که به دندان های شما آسیب می زند!

۵ عادتی که به دندان های شما آسیب می زند!

اختصاصی چاره چی/ بسیاری از ما عادت هایی داریم که ناخواسته سلامت ما را تهدید می کنند بعضی از این عادت های دندان های ما و زیبایی لبخندمان را از ما می گیرند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

جویدن یخ

برخی افراد جویدن یخ را دوست دارند در حالیکه این کار در بلند مدت موجب ایجاد ترک هایی روی دندان های شما می شود که آسیبی دائمی را موجب می شود پس به جای یخ آب یا نوشیدنی خنک بخورید.

۲- دندان قروچه

این اتفاق هنگام خواب در بین بچه ها شایع است که در بزرگترها هم به دلیل استرس یا فشارهای زندگی هم دیده می شود در این حالت فشار زیادی به لثه ها و دندان ها وارد می شود و اگر این اتفاق زیاد برای شما می افتد بهتر است از داروخانه ها محافظ تهیه کنید.


۳- سوراخ کردن زبان

پیرسینگ یا همان سوراخ کردن قسمت های مختلف بدن از جمله زبان علاوه بر هزینه هنگفتی که دارد می تواند موجب شکستن دندان ها شود یا لثه ها را آسیب پذیر کند زیرا استفاده از موادی مثل طلا و … در دهان موجب رشد باکتری ها در آن می شود.


۴- داروهای ضد سرفه

این داروها بر خلاف فوایدی که دارند به دلیل قند بالایی که دارند میزان پلاک ها را در دهان شما افزایش داده و این موضوع موجب افزایش باکتری ها و در نتیجه پوسیدگی دندان ها می شود.


۵- خوردن آبنبات و پاستیل

به طور کلی همه پاستیل ها و آبنبات ها به دندان های شما آسیب می زنند که اگر حالت چسبنده و یا جویدنی داشته باشند این حالت بیشتر است زیرا بزاق دهان ما نمی تواند به خوبی آنها را تمیز کند و آنها لای دندان های شما می مانند پس بهتر است کمتر از این تنقلات استفاده کنید یا از نوع قند پایین آن استفاده کرده و حتما بعد از مصرف نخ دندان بکشید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 74 times, 1 visits today)