شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
این راه ها به درمان اختلال خواب کمک می کند

این راه ها به درمان اختلال خواب کمک می کند

اختصاصی چاره چی/ اختلال خواب معضلی است که این روزها افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می  کنند و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که به سبک زندگی و انرژی فرد در طول روز بستگی دارد و در صورت حل نشدن مشکلات زیادی را برای سلامت فرد به وجود می آورد در ادامه می خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که از طریق آنها می توانید این اختلال را به کنترل خودتان در بیاورید.

– کارشناسان پیشنهاد می کنند برای آنکه خواب بهتر و با کیفیت تری داشته باشید باید زمان خواب منظمی داشته باشید برای مثال هر شب سر ساعت معینی بخوابید و هر روز در ساعت مشخصی بیدار شوید.

– خیلی از افراد با رفتن به تخت خود شروع به کار با تبلت و گوشی می کنند در حالیکه نور آبی منتشر شده از این وسایل هورمون های خواب را به تاخیر می اندازد. پس از رختخواب خود برای کارهای دیگر جز خوابیدن استفاده نکنید.

– راه دیگر آن است که خوب بخورید تا بتوانید خوب بخوابید این موضوع به معنای آن است که مواد غذایی متعادل و متناسبی را مصرف کنید و هیچ گاه وعده صبحانه را حذف نکنید، شام را سبک انتخاب کنید زیرا خوابیدن شما با معده سنگین به دلیل آنکه بدنتان در حال هضم این وعده است به شما اجازه نمی دهد خواب خوبی داشته باشید.

– مصرف نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه و چای می تواند بدن شما را تا ۷ ساعت هشیار نگه دارد بنا براین عصرها کمتر قهوه و چای بنوشید .

– استرس یکی از عوامل موثر در بروز اختلال خواب است، اگر شما راجع به مسائل مختلف زندگی تان نگران هستید، قبل از رفتن به رختخواب، کارهای خودتان را در یک دفتر بنویسید یا آنها را برای خودتان حل و فصل کنید، این کار باعث می شود نگرانی از شما دور شود.

– از مکمل های غذایی استفاده کنید داروهای خواب آور عوارض زیادی برای شما مثل سر درد، حالت تهوع، خستگی و اعتیاد را همراه دارند و اگر شما بتوانید از ویتامین ها یا مکمل های غذایی استفاده کنید هورمون های بدنتان فعالیت نرمال تری خواهند داشت به خصوص هورمون ملاتونین که سیکل خواب شما را کنترل می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.prevention.com

(Visited 50 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *