جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۷
۷ روش خلاقانه برای یادگیری یک زبان جدید

۷ روش خلاقانه برای یادگیری یک زبان جدید

اختصاصی چاره چی/ همانطور که برای داشتن اندامی زیبا برنامه ریزی می کنیم و راهکارهای متنوع را امتحان می کنیم، برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید نیز می توان از متدهایی استفاده کرد که ما در ادامه به آن ها می پردازیم.

۱- مکالمه

201403281544252534

همیشه برای یادگیری یک زبان جدید باید بخاطر داشته باشید که صرف حفظ کردن لغات و استفاده نکردن از آن ها کاربردی نیست و شما باید دائما از گرامر و لغاتی که یاد می گیرید استفاده کنید.

حتی می توانید این کار را در اینترنت هم انجام دهید مثلا اگر شما به زبان انگلیسی مسلط هستید و می خواهید زبان اسپانیایی بیاموزید با کسی صحبت کنید که به هر دو زبان انگلیسی و اسپانیایی مسلط است.

۲- قبول اشتباهات

sau-rien-helping-study

باید بدانیم که هدف نهایی از یادگیری زبان روان صحبت کردن است نه دقیق صحبت کردن! البته این جمله به این معنا نیست که نباید اهمیتی به دقیق صحبت کردن داد فقط باید بدانید که اگر هنگام صحبت کردن اشتباهاتی داشته باشید اهمیتی ندارد.

۳- برنامه ریزی

babel.jpeg.size_.custom.crop_.887x650

یکی از بهترین روش های آموزش زبان دلخواهتان این است که به کشوری سفر کنید که مردم بومی آن با آن زبان سخن می گویند.البته این روش به گذاشتن وقت و هزینه بیشتری نیاز دارد.

۴- حفظ کردن ۱۰۰۰ لغت عمومی

aid870341-728px-Memorize-Words-Quickly-Step-1 (1)

تحقیقات نشان داده حفظ کردن ۱۰۰۰ لغت کاربردی به شما در فهم ۹۰ درصد از زبان شفاهی کمک می کند.یادگیری روزانه ۱۰ لغت تنها ۵ دقیقه از شما زبان می برد و تداوم آن در روزهای دیگر دایره لغات شما را افزایش می دهد.

۵- معلم خصوصی

Teenage Student In Classroom With Tutor

Teenage Student In Classroom With Tutor

شما همچنین می توانید از آموزش معلمی که با استعدادها و توانایی هایتان آشنایی بیشتری دارد در خانه یا به صورت آنلاین استفاده کنید.

۶- یادگیری متفاوت لغات

strategy_listgrouplabel

اگر نمی توانید لغات را به صورت طبیعی یاد بگیرید از روش های متنوع تری استفاده کنید.مثل لغاتی را که برایتان دشوار تر است با برچسب به وسایل خانه که بیشتر در دیدتان است، بچسبانید.


۷- دیدن فیلم با زیر نویس زبان مورد نظر

wpid-movie-with-subtitle

بهترین روش در دیدن فیلم های زبان اصلی آن دسته از فیلم هایی هستند که زبان مورد نظر را به صورت زیرنویس هم استفاده می کنند یا اگر به زبان دیگری هستند، زبان مد نظر شما را در زیر نویس استفاده کرده اند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.lifehack.org

(Visited 33 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *