جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
این علائم نشان می دهد شما دچار استرس مزمن هستید

این علائم نشان می دهد شما دچار استرس مزمن هستید

اختصاصی چاره چی/ امروزه به دنبال افزایش فشار کاری، بالا رفتن هزینه زندگی در شهرهای بزرگ و … با استرس زیادی روبرو می شویم که در صورت ادامه دارد شدن این مساله سلامت مان به خطر می افتد پس اگر مشکلات زیر را دارید دچار استرس مداوم هستید و باید برای رفع آن اقدام کنید.


– خشک شدن پوست

اگر جدیدا زیاد جوش می زنید یا پوست تان خشک شده این مساله می تواند ناشی از استرس باشد زیرا زمانی که شما دچار استرس می شوید هورمون کورتیزول ترشح می شود که منافذ پوست تان را مسدود می کند.

– خستگی مزمن

اگر با وجود استراحت کافی همیشه احساس ضعف و خستگی دارید و احساس می کنید که خوابتان کافی نیست این مساله به دلیل تاثیر هورمون استرس و تاثیر آن بر هورمون آدرنالین است.

– ریزش مو

ریزش موها روزانه تا حدی طبیعی است اما اگر احساس کردید موهایتان بیش از حد ریزش دارد این وضعیت telogen effluvium نامیده می شود که در آن ریشه موها نازک شده و می ریزد که با درمان استرس قابل درمان است.

– افت قند خون

یکی از دلایلی که شما احساس ضعف دارید همین کاهش قند خون است که به دنبال استرس های مداوم به وجود می آید و این حالت معمولا به دنبال ترشح هورمون های استرس بیشتر در صبح یا شب دیده می شود.

– لرزش بدن

گاهی اوقات استرس می خواهد از بدن ما خارج شود و به همین دلیل ما احساس می کنیم که دست ها و انگشتانمان در حال لرزش هستند و به خوبی نمی توانیم آن ها را کنترل کنیم.

– چین و چروک صورت

همانطور که زمان های شاد بودن با نشاط تر و جوان تر به نظر می رسید در هنگامی که استرس را تجربه می کنید هم چهره شما با چین و چروک بیشتری دیده می شود و به همین دلیل گفته می شود که استرس موجب پیری زودرس می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.businessinsider.com

(Visited 24 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *