شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
۷ راه برای تقویت حافظه و عملکرد بهتر توان ذهنی

۷ راه برای تقویت حافظه و عملکرد بهتر توان ذهنی

اختصاصی چاره چی / توانایی مغز و ذهن شما با گذشت زمان بیشتر می شود و شما با گذر زمان این فرصت را دارید که به مغزتان در رشد سلول ها کمک کنید .

هر آنچه که ما انجام می  دهیم اعم از خوردن، لمس کردن، انجام کارهای مختلف و … همگی می  توانند موجب تقویت مغز و افزایش کارایی آن شوند و یا حتی نتیجه عکس بدهند.

به همین دلیل می خواهیم در این مطلب به روش هایی بپردازیم که توانایی ذهنی شما را بالاتر می برند.

۱- از مواد غذایی مفید و سالم استفاده کنید مغز ما مانند ماشینی است که نیاز به سوخت مخصوص خودش را دارد و در صورتیکه سوخت با کیفیت دریافت کند دچار عارضه و بیماری نمی شود.

۲- استرس را کنار بگذارید، هنگامی که شما استرس دارید، هورمون استرس زای کورتیزول در مغزتان افزایش می یابد و حافظه کوتاه مدت را از بین می برد.

۳- آبرسانی را فراموش نکنید، نه تنها مواد غذایی که مصرف می کنید بر عملکرد ذهنی شما تاثیر می گذارند بلکه میزان و نوع نوشیدنی ها هم می توانند بر عملکرد ذهن تان تاثیر گذار باشند. آب بهترین نوشیدنی برای مغز است و با توجه به اینکه ۷۳ درصد از مغز ما را آب تشکیل می دهد نوشیدن آن به توانایی حافظه و مهارت های شناختی کمک می کند.

۴- جدول و بازی های فکری انجام دهید این کار سرعت انتقال اطلاعات را در مغز بیشتر می کند و شما بهتر و سریع تر می توانید تصمیم بگیرید.

۵- به میزان مناسب قهوه بخورید اگر چه مصرف قهوه برای بدن مفید است اما زیاده روی مصرف نوشیدنی های کافئین دار از این قبیل موجب کم خوابی و حواس پرتی شما می شود.

۶- انجام ورزش و داشتن تحرک مداوم از طریق اکسیژن رسانی بیشتر به مغز به توانایی شناختی شما کمک می کند و در این زمینه ورزش های هوازی، مدیتیشن و یوگا تاثیر زیادی می توانند داشته باشند.

۷- از مکمل های غذایی با مشورت پزشکتان استفاده کنید زیرا همه مواد غذایی که ما مصرف می کنیم نیازمان را به همه مواد مغذی و مورد نیاز بدن تامین نمی کنند و این مکمل ها کمک زیادی به حافظه می کنند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.bebrainfit.com

(Visited 61 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *