دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
۵ راه موثر برای حفظ سلامت مغز در میانسالی

۵ راه موثر برای حفظ سلامت مغز در میانسالی

اختصاصی چاره چی/ با شیوع بیماری آلزایمر همراه با بالا رفتن سن بررسی ها در زمینه راه هایی که مانع از بروز این بیماری و افزایش توانایی ذهنی است بیشتر شده است و محققان برای آنکه مغز در این زمان توانایی خود را از دست ندهد پیشنهادات زیر را ارائه کرده اند.

۱- انجام ورزش مرتب

بهتر است با بالا رفتن سن، در فعالیت های روزانه خودتان، ورزش را حتماً بگنجانید تا اکسیژن لازم را از طریق ورزش کردن به مغز رسانده و خطر ابتلا به زوال عقل و کاهش حافظه را در خودتان کم تر کنید.

۲- نوشتن خاطرات

از زمانی که نشاط بیشتری دارید نوشتن خاطرات را تمرین کنید و برنامه های آینده تان را بررسی کنید این کار کمک می کند فرایند های شناختی ذهن شما به راحتی عمل کنند و کمتر دچار افسردگی و حواس پرتی شوید.

۳- مصرف مواد غذایی سالم

در رژیم غذایی روزانه تان مقدار زیادی آنتی اکسیدان از جمله میوه ها و سبزجات تازه را قرار دهید و مصرف روغن های سالم و اسیدهای چرب اشباع نشده و هم چنین مصرف مواد غذایی سبوس دار را فراموش نکنید تا سیستم ایمنی بدنتان بهتر عمل کند.

۴- ترک سیگار

سیگار نکشید، زیرا سیگار کشیدن منجر به بروز بیماری های قلبی-عروقی شده که این مساله باعث بروز حملات قلبی شده و در نهایت میزان اکسیژن رسانی به مغز را کاهش می دهد.

۵- تفریح

حداقل یک بار در هفته همراه با همسر یا خانواده تان به تفریح بروید حتما نباید تفریحات گران قیمت یا رستوران لوکسی را برای آخر هفته انتخاب کنید بلکه یک پیاده روی معمولی هم به آزاد شدن ذهن شما کمک می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.agingcare.com

(Visited 42 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *