دوشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۹
چگونه با خستگی و افسردگي پس از زایمان مقابله کنیم؟

چگونه با خستگی و افسردگي پس از زایمان مقابله کنیم؟

هفته های ابتدایی پس از زایمان، که نوزاد به خانه می آید، سخت ترین دوران برای مادر است و به دلیل کم خوابی، بیشترین میزان خستگی را برای او به همراه دارد.

اگر در اثر خستگی مفرط، توانایی انجام کارهای روزانه را نداشتید، بهتر است هر چه زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.اما ما در ادامه ۶ راه را به شما معرفی می کنیم تا با این خستگی مقابله کنید.

۱- روزتان را با انرژی شروع کنید.یک دوش آب گرم بگیرید و به خودتان برسید و سر و وضع تان را مرتب کنید تا انگیزه بیشتری برای انجام کارهای آن روز داشته باشید.

۲- اگرچه شما دوست دارید که همه دوستان و آشنایانتان نوزاد شما را ببینند اما می توانید این دیدار ها را کمی مدیریت کرده و آن ها را به زمان های بعد موکول کنید.

اگر دیدارهای فامیلی با فاصله زمانی بیشتری باشند شما بیشتر می توانید به خودتان رسیدگی کنید، مطمان باشید دیگران هم شما را درک می کنند.

۳- از دیگران کمک بخواهید، برای بسیاری از والدینی که مستقل هستند کمک خواستن از دیگران کمی سخت است.

به خاطر داشته باشید که این دوران سخت تنها هفته های اول است و اگر به مادر یا مادرهمسرتان بخشی از کارها را بسپارید می توانید استراحت بیشتری کنید.از کسی کمک بخواهید که واقعا به شما کمک کند و بدتر بارتان را سنگین تر نکند.

۴- کارها را به صورت گروهی و با همسرتان انجام دهید و هر کدام بخشی از کار را به عهده بگیرید.اگر شما به نوزادتان شیر می دهید اجازه دهید شب او بیدار بماند و کودک را نگه دارد.

از کارهای همدیگر ایراد نگیرید تا به مرور با انجام دادن همه کارهای کودکتان آشنا شوید.

۵- اغلب مادران شب ها خواب درستی ندارند پس بهتر است در بین روز استراحت کوتاهی حتی برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بکنید به خصوص زمانی که کودکتان خواب است.

۶- توقعات از خودتان را کمتر کنید.شما نباید همزمان هم خانه را تمیز کنید هم غذا درست کنید و هم بچه داری کنید و …پس سعی کنید کمتر درگیر کارهای ریز و درشت خانه شوید.

 

مترجم : وحیده امینی
منبع : www.quickanddirtytips.com

(Visited 17 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *