سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
این ۱۰ ترفند به شما در یادگیری یک زبان جدید کمک می کند!

این ۱۰ ترفند به شما در یادگیری یک زبان جدید کمک می کند!

اختصاصي چاره چي/ در دنیای امروز علاوه بر اینکه یادگیری یک زبان جدید یک نیاز است در عین حال یک مهارت نیز برای شما به شمار می آید.پس همیشه باید برای یادگیری آماده باشیم.ما به شما کمک می کنیم تا این تجربه برایتان راحت تر شود.

 

۱- هدف تان را از یادگیری زبان جدید مشخص کنید تا با انگیزه بیشتری بیاموزید.پس دلایل خوبی برای خودتان پیدا کنید مثل ضروری بودن آن زبان در همه بخش های زندگی تان یا یک سفر خارجی و …

 

۲- برای خودتان در این مسیر یک همراه پیدا کنید.همراهی یک دوست یا خواهر و برادر می تواند موجب تشویق شما به آموختن شود و تمریناتتان را بیشتر می کند.

 

۳- با خودتان صحبت کنید. وقتی دیدید کسی برای صحبت کردن با آن زبان خاص با شما وجود ندارد با خودتان حرف بزنید هرچقدر هم عجیب و غریب باشد مهم نیست.این موضوع همیشه کلمات را در ذهنتان زنده نگه می دارد و اعتماد به نفستان را برای صحبت با فرد دیگر بالا می برد.

 

۴- دائما از زبانی که یاد گرفته اید استفاده کنید و همیشه به آن به چشم یک فعالیت کاربردی نگاه کنید.موسیقی و فیلم های آن زبان را استفاده کنید و حتما نیازی ندارید که به خارج از کشور بروید بلکه رفتن به یک رستورانی که با آن زبان صحبت می کنند هم کفایت می کند.

 

۵- از زبانی که می آموزید لذت ببرید . با آن یک شعر بگویید یا با دوستانتان یک نمایشنامه ترتیب دهید.

 

۶- مانند بچه ها آموختن را تجربه کنید.فرآیند یاگیری همواره با آزمون و خطا همراه است.کودکان برخلاف بزرگسالان از اشتباه کردن نمی ترسند . پس اگر مانعی بر سر راهتان بود یا اشتباهی کردید نترسید و ادامه دهید.

 

۷- اشتباه کردن ممکن است موجب خجالت کشیدن شما در موقعیت های مختلف شود اما بخاطر داشته باشید که این تنها راه رشد شماست پس بیشتر آن ها را تجربه کنید.با غریبه ها حرف بزنید غذا سفارش بدهید ، جوک بگویید و …

 

۸- همیشه قبل از صحبت کردن با یک زبان، باید گوش کردن را خوب یاد بگیرید پس سعی کنید به مکالمات دیگران با آن زبان، رادیو و … گوش کنید.

 

۹- به نحوه تلفظ صحیح دیگران با آن زبان توجه کنید به خصوص افراد بومی که با آن زبان صحبت می کنند.

 

۱۰- سعی کنید در زبان جدید غرق شوید و هر روز با آن در ارتباط باشید تا با گذشت زمان انگیزه تان را از دست ندهید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.babbel.com

(Visited 65 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *