سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
١٢ ترفند طلايي براي برنامه ريزي يك سفر هيجان انگيز اما كم هزينه

١٢ ترفند طلايي براي برنامه ريزي يك سفر هيجان انگيز اما كم هزينه

این روزها میل به سفر کردن در افراد بیشتری ایجاد شده اما در عین حال استرس هزینه ها هم وجود دارد. خوشبختانه راه هایی هست که می توانید از سفر کردن لذت ببرید بدون اینکه نگران زیاد خرج کردن باشید. چند نکته و ترفند که من در طول سفر یاد گرفته ام را مرور کنیم. در ادامه این مطلب را به نقل ازمجله تناسب اندام بخوانید.
۱. تحقیق کنید
تاکید می کنم که تحقیق کردن بسیار مهم است. من تنها چند ساعت بیشتر جلوی صفحه کامپیوترم نشستم و با پیدا کردن بهترین موقعیت، درپول صرفه جویی کردم. نکته خوبی که از دیگران آموخته ام این است که به سایت اصلی شرکت های هواپیمایی سر بزنم و ببینم آیا تخفیف خاصی دارند یا نه.
۲. اشتراک گذاری ایمن است
اشتراک اتاق با افراد کاملا غریبه می تواند نگران کننده باشد اما این روزها افراد بیشتری به مهمان سراها روی آورده اند. مهمان سراها راحت هستند. بهتر است تنها فکر کنید کجا قرار است بمانید. به جزئیات کوچک نگاه نکنید، تنها بر روی آنچه می خواهید بیرون از اتاق انجام دهید، تمرکز کنید.
۳. بسته سفر
چه بخواهید بلیط و اتاق را با هم یا جداگانه بخرید، در هر صورت به بهترین پیشنهادها توجه کنید. در هر صورت بسته سفر ارزان تر است. همچنین توجه کنید که یک بودجه انتخاب کنید. ما می دانیم از عهده چه چیزی برمی آییم، پس به منظور کاهش نگرانی در طول سفر، یک بودجه تهیه کنید و آن را دنبال کنید.  با این کار احساس بهتری خواهید داشت.
۴. آنچه می توانید حمل کنید با خود بردارید
همه می دانیم ساک بستن کار دشواری است، اما نکته خوب اینجاست که می توانیم یک چمدان بزرگ و یک بار دستی داشته باشیم. مهم است بدانید که وسایل زیادی که لازم دارید جای کافی بگذارید، چرا که باید بخش لباس های شستنی در سفر را در نظر بگیرید. داشتن یک لیست می تواند کمکتان کند. قبل از سفر، هوا را کنترل کنید تا لباس های مناسب را بردارید.۵. پول نقد مهم است
مهم است که همیشه مقداری پول نقد همراه داشته باشید، چون نمی دانید که آیا به آن احتیاج پیدا خواهید کرد یا نه. حتما، کمی زودتر به شرکتی که از آن کارت اعتباری گرفته اید، تاریخ سفرتان را اطلاع دهید تا در زمانی که در تعطیلات هستید اتفاقی نیفتد. این کار ضمنا کمک می کند، تا در صورت سرقت، مراقبت بیشتری از کارت شما بکنند.
۶. شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی موبایلی راه های خوبی برای ارتباط با خانواده ، دوستان و همکاران هستند. هر جایی که بمانید احتمالا وای  فای رایگان دارد که با آن می توانید به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه با هر کس که بخواهید در تماس باشید. با نماینده شرکت تلفن همراه تان صحبت کنید و ببینید پیشنهاد آن ها چیست. همچنین می توانید از آنها بپرسید از کم  هزینه  ترین راه برای استفاده از تلفن خارج از کشور سوال کنید و آنها قطعا جواب سوال شما را خواهند داد.
۷. غذای خانگی به همراه داشته باشید
هرچند شرکت های هواپیمایی به شما سرویس غذایی می دهند، مهم است که مقداری غذا همراه خود داشته باشید. می توانید کمی تنقلات، ساندویچ و میوه همراه داشته باشید تا در طول سفر آسوده باشید. این کار باعث می شود از پرداختن قیمت های سرسام  آور در فرودگاه ها پرهیز کنید و وقتی به سمت مقصد می روید، شاد و پرانرژی باشید.
۸. صرفه جویی در مقصد
حالا، وقتی پرواز و مهمان سرا یا هتل ارزان پیدا کردید، به اندازه کافی وسیله برای راحتی خود برداشتید، مقداری پول نقد برای تبدیل و غذای خانگی برداشتید، آماده سفر هستید.۹. ارزان ترین مسیر را انتخاب کنید
هرچند تاکسی گرفتن از جلوی هتل وسوسه  کننده است، توصیه ما به شما این است که به جای آن از قطار و اتوبوس استفاده کنید. فرودگاه ها راهنمایی و خدماتی دارند که شما را به نزدیکترین اتوبوس و قطار هدایت می کنند.
۱۰. مثل یک قهرمان غذا بخورید
از صبحانه کاملی که محل اقامت تان در اختیارتان می گذارد و دیگران خدمات ارزان هتل یا مهمان سرا بهره ببرید. بیرون غذا خوردن، یک چالش است.با توجه به این که مناطق توریستی گران تر هستند. مهم است اگر بودجه محدودی دارید، از این مناطق پرهیز کنید، هرچند به این منظور نیست که از یک غذای خوب لذت نبرید.
۱۱. هنر بودجه بندی
گالری های هنری، موزه ها، پارک ها و… روشی عالی برای شناختن بیشتر فرهنگ، نقاشان، معماران و موسیقی دانان مقصد هستند. بله، درست شنیدید، به طور رایگان. تعداد زیادی پارک برای توریست ها وجود دارد که می توانید حتی بدون صرف یک سکه از آن لذت ببرید.
۱۲. پیاده روی، بهترین تجربه و رایگان است
فکر کنید با پیاده  روی تا چه مسافتی را می توانید طی کنید. کاربرد هنر پیاده  روی به این معنی است که با یک تور پیاده مناظر را به خود هدیه می دهید. پیاده  روی همچنین به شما امکان اجتماعی بودن می دهد. همچنین راه خوبی برای دیدن افراد محلی و به هم لبخند زدن و نیز ارتباط یافتن، سوال کردن، نظر و راهنمایی خواستن و حتی دوست شدن است. شما نمی دانید ممکن است چه کسانی را ملاقات کنید.
منبع:فردا
(Visited 143 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *