شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
اگر دائما احساس خستگی می کنید این راهکارها را امتحان کنید

اگر دائما احساس خستگی می کنید این راهکارها را امتحان کنید

اختصاصی چاره چی / خستگی مزمن یک مشکل عمومی است که اغلب در سنین میانسالی به چشم می خورد و برای مبارزه با آن راه های زیادی وجود دارد که برخی از آن ها مانع از پیری زود رس هم می شوند.

– توجه بیشتری به سلامت تان داشته باشید خستگی مزمن می تواند نشانه بیماری هایی مثل دیابت، بیماری های قلبی، عروقی، کم خونی و … باشد که برای اطمینان از آن باید به پزشک مراجعه کنید.

– داشتن تحرک مرتب و روزانه سطح انرژی شما را بالا می برد و به طور کلی موجب افزایش کیفیت زندگی تان می شود و بررسی ها نشان می دهند کسانی که ورزش بیشتری می کنند اعتماد به نفس بیشتری هم دارند.

– غذاهای سالم و متعادل بخورید و از مصرف تنقلات و فست فودهای بیش از حد چرب و با نمک و قند بالا خودداری کنید زیرا بعد از مصرف این مواد غذایی سطح انرژی شما پایین می آید.

– انجام حرکات یوگا و مدیتیشن هم در کنار ورزش با خالی کردن ذهن شما از افکار منفی سطح انرژی تان را بالا برده و اعتماد به نفس بیشتری به شما می دهد.

– یکی از دلایلی که همیشه خسته هستید کم آبی است زیرا کمبود آب بدن موجب عملکرد ضعیف تان در طول روز می شود. و نوشیدن آب کافی کمک می کند تا هوشیاری و تمرکز بیشتری به دست آورید.

– بین ساعت و حجم کارهایتان و ساعت شخصی تعادل برقرار کنید و یک برنامه قابل کنترل برای هر کدام داشته باشید.
– بهتر است شب ها زودتر بخوابید تا یک خواب شبانه با کیفیت و کافی داشته باشید، خواب شبانه را نمی توانید با خواب های نیم روزی جبران کنید.

– بهتر است تعداد وعده های غذایی را که می خورید بیشتر و حجم آن را کمتر کنید این کار سطح قند خون شما را پایین آورده و مانع از گرسنگی و در نهایت پرخوری و احساس خواب آلودگی بیشتر در شما می شود.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 69 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *