جمعه ۰۳ فروردین ۱۳۹۸
نکاتی که قبل از رفتن به مسافرت های خارجی در نوروز باید  در نظر بگیرید

نکاتی که قبل از رفتن به مسافرت های خارجی در نوروز باید در نظر بگیرید

اختصاصی چاره چی/ اگر برای نخستین بار یا چندمین بار می خواهید از کشور خارج شوید باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که در سلامت و ایمنی کامل سفر لذت بخشی را تجربه کنید.

– حتما سعی کنید از بیمه سفر استفاده کنید و اگر این بیمه همه اتفاقات را پوشش نمی دهد از بیمه تکمیلی کمک بگیرید، همچنین در جاهایی که احتمال آلودگی وجود دارد از واکسن استفاده کنید.

– از همه مدارکتان یک کپی داشته باشید، اگر در سفر مدارک مهم تان، مثل گذرنامه یا مجوز های مختلف را از دست بدهید، با داشتن نسخه های الکترونیکی از آنها هنوز هم می توانید به خانه بازگردید. همچنین دقت کنید آنها را در جای امن و به دور از دسترس سارقان قرار دهید.

– مطمئن شوید که کارت های اعتباری تان در کشور مقصد به دردتان می خورد بسیاری از کشورها به دلیل تحریم های اقتصادی نمی توانند از این امکانات استفاده کنند.

– بهتر است حتی در صورت استفاده از کارت اعتباری همیشه پول نقد همراهتان باشد.

– از کتاب های راهنما استفاده کنید در این کتاب ها نقشه راه ها، اماکن توریستی، لغات و عبارات مهم به زبان محلی و … وجود دارد و در کنار این کتاب ها می توانید از اپلیکیشن های آفلاین هم استفاده کنید که در صورت عدم دسترسی به اینترنت به اطلاعات آن دسترسی داشته باشید.

– با خودتان آداپتور شارژر همراه داشته باشید زیرا کشورهای مختلف ولتاژ و سایزهای مختلفی برای پریزهای برق دارند و اگر از آیپد و موبایل استفاده می کنید بهتر است آداپتور شارژر همراهتان باشد.

– وقتی داخل یا بیرون از هتل هستید، مطمئن شوید که همه درها و پنجره ها قفل هستند حتی در زمانی که داخل هتل حضور دارید. برای حفظ وسایل و اشیای ارزشمندتان هم بیشتر مراقب باشید. برای این کار می توانید آنها را قفل کرده یا خارج از دید نگه دارید.

– وسایلتان را در ساک های مختلف بگذارید به خصوص لوازم ارزشمند اگر گم شوند شما می توانید از لوازم ساک های دیگرتان استفاده کنید.

– همیشه مقداری خوراکی کوچک همراهتان باشد زیرا پیدا کردن رستوران مناسب که متناسب با ذائقه شما باشد زمان بر است و تا زمانیکه مقصد را بشناسید به شما کمک می کند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.travelzoo.com

(Visited 142 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *