جمعه ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
مراقب این اشتباهات شایع در پخت کیک باشید

مراقب این اشتباهات شایع در پخت کیک باشید

اختصاصی چاره چی/ در این مطلب می خواهیم به اشتباهات رایجی بپردازیم که حتی آشپزهای ماهر هم ممکن است در هنگام پخت کیک، دونات، کاپ کیک و … انجام دهند.

– دستور پخت را خوب نمی خوانید

باید به دستور غذاها و شیرینی ها با دقت بیشتری نگاه کنید مثلا اگر در دستور به شما می گوید که یک فنجان گردوی رنده شده نیاز است، این میزان با یک فنجان گردوی درسته برابری نمی کند و این می تواند میزان ها را در آشپزی شما به هم بزند.

– دائما کیک را در فر چک می کنید

هیچ گاه قبل از مدت زمانی که دستور پخت به شما پیشنهاد داده درب فر را باز نکنید این کار باعث می شود تا حرارت از فر خارج شده و به صورت یکدست به همه جای کیک نرسد.

– از مواد سرد استفاده می کنید

هیچ گاه نباید مواد غیر هم دما را با هم ترکیب کنید مثلا باید اجازه دهید کره به دمای محیط برسد و سپس آن را با تخم مرغ شکر و … مخلوط کنید تا به خوبی با هم ترکیب شوند در غیر اینصورت کیک شما تردی لازم را نخواهد داشت.

– از خامه استفاده نمی کنید

شاید استفاده از خامه فرم گرفته برایتان سخت باشد می توانید از انواع خامه های آماده در بازار استفاده کنید و یک لایه نازک روی کیک قرار داده و مدت ۱۵ دقیقه داخل فریزر قرار دهید تا روی کیک ثابت شود و سپس لایه های بعدی را استفاده کنید.

– فر را خیلی داغ می کنید

دمای فرها با هم تفاوت زیادی دارند و آنچه در دستور آماده دقیقا برابر با دمای فر شما نیست و بهتر است برای اندازه گیری دقیق دما از دماسنج استفاده کنید.

– خمیر را در دمای محیط برش می زنید

برای آنکه کوکی و کلوچه های ظاهر خوبی پیدا کنند باید خمیر آن را قبل از برش زدن داخل یخچال بگذارید تا کمی سفت شده و هنگام برش زدن و پختن وا نرود.

– ظرف فر را سرد نمی کنید

اگر چند سری شیرینی برای پخت دارید بعد از در آوردن سری اول اجازه دهید سینی هم کمی خنک شود و سپس سری بعدی را بگذارید زیرا داغ بودن سینی موجب می شود رنگ آنها تیره تر شده و با شیرینی های سری اول متفاوت باشند.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rd.com

(Visited 144 times, 1 visits today)