سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۴ ترفند ساده برای افزایش سرعت گوشی های  اندرویدی

۴ ترفند ساده برای افزایش سرعت گوشی های اندرویدی

به طور حتم هیچ  یک از ما تلفن همراهی با سرعت پایین را دوست نداریم، اما اکثر ما  اجازه می دهیم تا حافظه تلفن پر شود یا مشکلات و ایرادهای آن قدیمی شده و به نوعی روی هم انباشته شوند.
با این وجود، با انجام چند راه کار ساده می توانیم از مشکلاتی این چنینی رهایی پیدا کنیم. در این مطلب ۴ راه کار برای افزایش سرعت و توانایی های گوشی های هوشمند ارائه خواهیم کرد.

حذف برنامه های غیر ضروری
تمام برنامه هایی که استفاده ای از آن ها ندارید و فقط فضای اضافی را اشغال کرده و کار با تلفن را سخت تر می کنند را حذف کنید. این موضوع را درنظر داشته باشید که حتی پس از حذف این برنامه ها،  مجدداً می توان آن ها را نصب کرد.  به منظور حذف برنامه،  کافی است آیکون برنامه موردنظر را لمس کنید و فشار دهید و بعد آن  را بر روی گزینه Uninstall کشیده و رها کنید. در صورتی که این امکان در لانچر گوشی هوشمند اندرویدی شما فراهم نشده،  با مراجعه به بخش تنظیمات، بازکردن بخش برنامه ها،  نرم افزار مورد نظر را نتخاب و بعد گزینه Uninstall (حذف نصب) را لمس کنید.

حذف کردن برنامه های اضافی نه تنها فضای داخلی تلفن شما را خالی می کند بلکه مقداری از فشار جاری روی پردازنده خواهد کاست و به طور کلی کارایی گوشی را افزایش می دهد.

1462823044-245546-2

پاک کردن داده های اضافی برنامه ها
اگر شما تمایلی به حذف بعضی برنامه ها ندارید، می توانید با پاک کردن حافظه موقت آن برنامه،  به خالی شدن فضا در حافظه تلفن هوشمند خود کمک کنید.  به این منظور به قسمت تنظیمات رفته،  گزینه برنامه ها را انتخاب کنید و برنامه مورد نظر خود را لمس کنید. در صفحه بعد  گزینه clear cache را لمس کنید تا مقداری از فضای پر شده گوشی شما آزاد شود.

اساساً اتفاق خاصی برای این اطلاعات پاک شده نمی افتد و با انجام این عمل، در واقع باعث افزایش سرعت اجرای برنامه ها خواهید شد اما این اطلاعات، بعد از گذشت ماه ها و سال ها موجبات انباشته شدن اطلاعات اضافی و در نهایت کندی تلفن همراه شما را فراهم خواهند کرد. پس خیال تان از این که اطلاعات مهمی را از دست نمی دهید راحت باشد.

1462823044-245546-3

مدیریت انیمیشن ، تصاویر پس زمینه و ویجت ها
به بخش تنظیمات تلفن هوشمند خود رفته و گزینه About Phone را انتخاب کنید، بعد از آن build number را ۷ مرتبه لمس کنید تا تنظیمات مخفی ویژه توسعه دهندگان در تنظیمات نمایان شود. در این قسمت، همچنین می توانید تعدادی از انیمیشن های غیر ضروری در سیستم عامل اندروید خود را مطابق تصویر غیرفعال کنید.

شک نکنید که از این پس، تلفن هوشمند شما سریع تر خواهد شد. اگر شما نقطه ضعفی در اجرای گرافیکی محتویات،  روی گوشی خود پیدا کردید سعی کنید سطح اجرای انیمیشن ها را تا ۰٫۵ افزایش دهید. صفحات اصلی (هوم اسکرین ها)  خود را کاهش داده و یک تصویر پیش زمینه ثابت انتخاب کنید( این تصویر ثابت را جایگزین تصویرهای متحرک احتمالی کنید ) تا با این کار فشار موجود روی سیستم تلفن همراه خود را کاهش دهید.

1462823044-245546-4

بازگشت به تنظیمات کارخانه
این  امر سبب حذف اطلاعات حافظه داخلی شما می شود که شامل اطلاعات حساب گوگل، اطلاعات و تنظیمات سیستمی و برنامه ها، برنامه های دانلودشده،  آهنگ ها و تصاویر و در نهایت سایر اطلاعات کاربر است.

تاثیرگذارترین راه برای سرعت بخشیدن و (البته حذف همه داده ها) در گوشی برای داشتن نهایت کارایی،  بازگشت به تنظیمات کارخانه است. به این منظور کافی است در ابتدا به قسمت تنظیمات بروید و برای انجام این کار از  اطلاعات خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. در پایین صفحه، تمام اطلاعات موجود در گوشی شما نمایان می شود،  پس از آن از تمام اطلاعات مهم و شخصی خود پشتیبان تهیه کرده  واز اجرای صحیح این امر، اطمینان حاصل کنید زیرا حذف شدن ناخواسته اطلاعات، یکی از بدترین اتفاقات برای شما خواهد بود.

با وجود برنامه های هوشمند امروزی، تهیه نسخه پشتیبان به سختی گذشته نیست اما مطمئن شوید اطلاعات حساسی چون دفترچه تلفن و عکس ها و موسیقی های خود را در مکان های دیگری نیز ذخیره کرده اید. بد نیست بدانید اندروید ۶ مارشملور ویژگی تهیه نسخه پشتیبان به صورت کاملا ساده را نیز دارا است.
1462823044-245546-5

(Visited 50 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *