دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
همه آنچه خانم های باردار ملزم به استراحت مطلق  نیاز دارند

همه آنچه خانم های باردار ملزم به استراحت مطلق نیاز دارند

اختصاصی چاره چی / گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی که در دوران بارداری بوجود می آید دکتر شما را به استراحت مطلق و نداشتن هیچ گونه فعالیتی ملزم می کند و در این زمان برای کوتاه مدت یا در تمام طول بارداری باید در حال خوابیده باشید که این حالت کمی خسته کننده به نظر می رسد.

در این زمان شما نیاز دارید که نکاتی را رعایت کنید و دیگران هم در این زمان باید به شما کمک بیشتری کنند، در ادامه این مطلب به آنچه یک خانم باردار و ملزم به استراحت در این دوران نیاز دارد می پردازیم.

– شما به یک بالشت راحت در این زمان نیاز دارید که تعادل بدن شما را حفظ کرده و موجب کوفتگی یا خستگی بخشی از بدنتان به دنبال خوابیدن زیاد نشود، در این ارتباط بالشت های بزرگ مخصوص دوران بارداری در بازار وجود دارد.

– در این زمان خانم های باردار به فردی نیاز دارند که کارهای خانه مثل آشپزی، تمیز کردن، شستن ظرف ها و لباس ها را انجام دهد و اگر شما می خواهید به آن ها هدیه بدهید انجام این کارها برایشان بهترین هدیه است.

– نوشیدن آب را فراموش نکنید، در این زمان بدن شما به آب بیشتری نیاز دارد بنابراین بهتر است همیشه یک ظرف آب همراهتان باشد.

– در زمان استراحت مطلق هم می توانید ذهنتان را فعال نگه دارید، کتاب یا روزنامه بخوانید یا کتاب نقاشی بزرگسالان تهیه کنید تا خسته نشوید.

– سعی کنید هر دو روز یکبار لباس هایتان را عوض کرده و رنگ های شاد به تن کنید یا لباس های نوزاد را تا جایی که می توانید مرتب کنید.

– شما می توانید در جایی که استراحت می کنید از تلویزیون استفاده کنید و برای اینکه حوصله تان سر نرود سریال تماشا کنید یا با لپ تاپ گشتی در فضای مجازی بزنید اما مراقب باشید به خودتان و سلامت کودکتان آسیب نزنید.

– با مشورت با پزشکتان و کمک یک نفر دیگر می توانید کمی در خانه قدم بزنید تا بدنتان از کرختی در بیاید.

– با وجود اینکه نباید از جایتان تکان بخورید می توانید دوستانتان را دعوت کنید تا از تنهایی در بیایید، با این کار در کنار استراحت روحیه تان شاد تر هم می شود.

– از پوست و سلامت ظاهرتان غافل نشوید، کرم های مرطوب کننده و نرم کننده بهتر است دم دست تان باشند تا پوست تان دچار خشکی و کم آبی نشود. همچنین می توانید از ماسک های آماده برای پوست هم استفاده کنید تا احساس طراوت بیشتری داشته باشید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.sheknows.com

(Visited 109 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *