سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
با این راهکارهای زیرکانه صاحب خانه شوید!

با این راهکارهای زیرکانه صاحب خانه شوید!

خریداران، پیش از خرید خانه باید از نظر مالی چه تدابیری را اتخاذ کنند؟
لحظه خرید خانه، قطعا یک لحظه بسیار هیجان انگیز است و شما تلاش می کنید مطمئن شوید که تصمیم درستی می گیرید و راه را اشتباه نمی روید. اما آنچه که اهمیت زیادی دارد، این است که برای آن که از نظر مالی آمادگی خرید خانه را پیدا کنید، یک بودجه ریزی دقیق تعریف کرده و به آن پایبند بمانید. درباره هزینه هایی که از پس آن بر می آیید واقع بین باشید تا مبادا تا خرخره زیر قرض و بدهی بروید. همچنین، سعی کنید با بانک ها و موسسات مالی مختلف صحبت کنید و ببینید چه گزینه های مالی و چه نوع وام هایی متناسب با بودجه شما ارائه می کنند؟

چطور برای پول پیش خانه بیشتر پس انداز کنیم؟
اگر هنوز دست به کار نشده اید، بهتر است از همین حالا یک حساب پس انداز انحصاری برای خرید خانه افتتاح کنید. تصویر دقیقی از جریان حساب های جاری خود و حقوقی که هر ماه باید وارد این حساب شود، ترسیم کنید. همچنین شاید نیاز باشد وقتی برای خرید خانه پس انداز می کنید، هزینه های مربوط به عقد قرارداد، وکیل، نرخ سود و سایر هزینه های پنهان خرید خانه را نیز برآورد کنید. اگر برای افزایش پس انداز خود مشکل دارید، نگاهی به هزینه های خود بیندازید و هزینه های اضافی را حذف کنید. قطعا وقتی مشاهده کنید که این هزینه ها تا چه اندازه در کاهش پس اندازهای تان تاثیر دارد، شگفت زده خواهید شد. با حذف این هزینه ها، نظیر خرید قهوه یا ناهار روزانه، می توانید به میزان قابل توجهی پس انداز خود را افزایش دهید.

عمدتا چه مقدار در ماه باید برای خرید خانه کنار گذاشت؟
این مبلغ بسته به این است که تا چه اندازه توانایی پس انداز دارید زیرا شرایط مالی هرکسی با دیگری فرق دارد. اگر این توانایی را دارید که هر ماه با حداقل هزینه امرار معاش کنید، می توانید ۲۰ درصد یا بیشتر از درآمد خود را پس انداز کنید در غیر این صورت، بهتر است بسته به وضعیت مالی خود، بین ۵ تا ۲۰ درصد از درآمد خود را در یک حساب قرض الحسنه برای دریافت وام پس انداز کنید.

اگر پول نقد کافی برای خرید خانه داشته باشیم، آیا منطقی است که تمام پول را نقدا و یک جا بپردازیم؟
وقتی تصمیم می گیرید پول خرید خانه را یک جا و نقدا بپردازید یا روی آن وام بگیرید، خیلی مسایل را باید در نظر بگیرید. گرچه فروش نقدی و دریافت کل مبلغ، برای فروشنده بسیار اغواکننده و جذاب خواهد بود، اما مجبور نیستید خود را به آب و آتش بزنید تا کل پول را نقدا بپردازید. بلکه دریافت وام روی خانه می تواند به شما انعطاف مالی بیشتری ببخشد چرا که ممکن است در ادامه با هزینه های پیش بینی نشده ای مواجه شوید. البته باید حواستان کاملا به بهره وام ها و تسهیلات هم باشد چراکه در این صورت شاید منطق حکم کند تا کل پول را نقدا بپردازید.

منبع: اقتصاد نیوز

(Visited 81 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *