سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
اشتباهات رايج آقایان در پوشش زمستاني

اشتباهات رايج آقایان در پوشش زمستاني

طبیعی است که در زمستان، به دلیل تعداد بیشتر لباس هایی که به تن می کنیم، تنوع آن ها نیز بیشتر می شود اما به همان نسبت امکان خطا در چگونگی پوشیدن آنها نیز افزایش می یابد. اگر باید و نبایدهای پوشیدن لباس های هر فصل را به خوبی ندانیم و رعایت نکنیم، حتما جذابیت ظاهری خود را برای دیگران از دست خواهیم داد.
در این مطلب به اشتباهات رایجی که آقایان در لباس پوشیدن مرتکب می شوند، اشاره کرده ایم.
کلاه بافتنی 

کلاه ها انواع مختلف دارند اما آیا می توان آن ها را با هر تیپی به سر کرد؟ خیر! کلاه های بافت را، که تنها برای زمستان مورد استفاده قرار می گیرند، می توان با شلوار جین و تی شرت های ساده و اسپورت به تن کرد اما پوشیدن آن در کنار لباس های نسبتا رسمی و طرح دار، اشتباه محض است. اگر می خواهید گوش های تان را از سرما در امان نگه دارید، بهتر است کلاهی ساده و سایز سرتان، نه بزرگ تر که از گوش های تان آویزان شود، و ترجیحا به رنگ های خنثی را برای خود انتخاب کنید.

اورکت ارزان
در روزهای سرد زمستان، اورکت یکی از لباس هایی است که به دفعات زیاد به تن خواهید کرد اما باید توجه کنید که این نوع لباس بیش از دیگر لباس های شما، مانند بلوز زیرش یا شلوار و کفش، به چشم می آید، بنابراین نباید به دنبال اورکت های ارزان و بی کیفیت باشید. به علاوه، اورکت تا سالیان سال برای شما خواهد ماند، پس اگر انتخاب تان بهترین باشد، هیچوقت از خریدتان پشیمان نخواهید شد.
ریش نامرتب
طبق قانون مد و فشن، شما باید هر دو تا سه هفته موهای صورت تان را اصلاح کنید یا از آرایشگرتان بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد. یا اگر هم این کار را نمی کنیم آن ها را مرتب و تمییز نگه دارید. بدترین حالت ممکن برای یک مرد آن است که ریشش کثیف و گره خورده به نظر آید.
دستکش های بدون انگشت

دستکش های بدون انگشت تنها در زمانی که شما می خواهید از انگشتان تان کار بکشید، مورد استفاده قرار می گیرند، در غیر این صورت نه تنها دست های شما را گرم نمی کند، بلکه اصلا هم زیبا و جذاب، به خصوص برای آقایان، نیست. بنابراین هنگام خرید دستکش، دستکش هایی که از پشم یا چرم غنی تهیه شده و کل دست هایتان را پوشش می دهند، خریداری کنید.

شلوارهای خیلی بلند
پوشیدن شلوارهای بلندتر از قوزک پا، آن هم در زمستان، اشتباه محض است، به این دلیل که هنگام بارش باران انتهای شلوارتان که تا زیر کفش کشیده شده، گلی و کثیف خواهد شد و این ظاهر اصلا جذاب نیست. بنابراین قد شلواری که در زمستان به تن می کنید باید دقیقا متناسب با اندام تان باشد.
شلوارهای رنگ روشن
پوشیدن شلوارهای روشن در روزهای عادی خیلی هم خوب و جذاب است اما در روزهای بارانی خیر. به این فکر کنید که اگر چد قطره آب گل آلود روی شلوارتان بپاشد، چه اتفاقی می افتد؟ مسلما شما باید چند ساعت در ملا عام با همان شلوار کثیف و گل آلود بچرخید. یا این که سعی کنید ساعت ها برای شستن آن وقت بگذارید و در نهایت هم به نتیجه دلخواهتان نرسید. بنابراین اگر نمی خواهید که در این شرایط ریسک کنید، به دنبال شلوارهای تیره رنگ مانند مشکی یا سورمه ای در کمدتان برای روزهای بارانی باشید.
چتر ارزان
آیا دوست دارید که با خرید چتری ارزان، مجبور شوید که هر سال چتری نو بخرید؟ چتر از آن دسته اکسسوری هایی ماندگار است، به همین دلیل با خرید چتری با کیفیت که سالهای سال برای شما کار کند، پشیمان نخواهید شد.
نپوشیدن جوراب

پوشیدن شلوارهای کوتاه در فصل هایی چون بهار و تابستان به طوری که قوزک پا معلوم باشد، طبیعی است اما آیا زمستان هم این تیپ را می تواند زد؟ خیر. پس قبل از آنکه دیگران پیش خود فکر کنند که شما جوراب ندارید، بهتر است جوراب هایتان را به پا کنید. علاوه بر آن، از آنجا که رگ های خونی زیادی نزدیک به سطح پوست در مچ پای شما وجود دارد، با نپوشیدن جوراب به شدت احساس سرما خواهید کرد.

کفش نامناسب
حتما شنیده اید که اگر پاها گرم باشند، باقی بدن تان هم گرم خواهد بود. بنابراین کفش یکی از مهمترین چیزهایی است که باید در روزهای سرد زمستان به آن اهمیت دهید. کفش هایی که انتخاب می کنید، نه تنها باید پاهای شما را به خوبی گرم کنند، بلکه باید ضد آب نیز باشند زیرا که باران غیر قابل پیش بینی است و اگر کفش هایی ضد آب نپوشیده باشید، مدام نگران خیسی پاهای تان خواهید بود.
بلوزهایی با طرح کریسمس
درست است که همه ما دوست داریم لباس هایی متناسب با هر رویداد و جشنی داشته باشیم اما آیا خرید لباس هایی که برای مناسبت های مختلف طراحی شده اند، واقعا می ارزند؟ با خودتان فکر کنید که چند بار بلوز طرح کریسمس خود را به تن کرده اید؟ مسلما این نوع لباس ها بیشتر از دو بار در سال پوشیده نمی شوند، بنابراین اگر می خواهید پولتان را دور نریزید، از خرید لباس های کریسمسی یا هر مناسبت دیگر، بپرهیزید.
منبع: برترین ها
(Visited 5 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *