جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹
خانم ها / نشانه های سکته قلبی را شناسایی کنید

خانم ها / نشانه های سکته قلبی را شناسایی کنید

اختصاصی چاره چی/ نشانه های سکته قلبی در خانم ها با آقایان بسیار متفاوت است و علی رغم آنکه درد قفسه سینه از مهم ترین و علامت مشترکی در ارتباط با سکته قلبی است اما علائم خاموش دیگری در میان خانم ها هم می تواند نشانه ای از این مساله باشد.

– درد قفسه سینه

این درد در میان خانم ها دقیقا در قسمت چپ قلب احساس نمی شود و آن ها گاها احساس می کنند که دچار درد معده ویا ماندن غذاها در بالای معده شده اند.

– احساس درد در بازو، گردن، پشت و فک

اگر در این نواحی به صورت بی سابقه ای احساس درد طولانی مدت داشتید حتما سریعا به پزشک متخصص مراجعه کنید، این نوع درد در میان خانم ها شایع تر از آقایان است و عمدتا در هنگام خواب موجب بیدار شدن آن ها با احساس درد می شود.

– دل درد

گاهی اوقات مردم دردهای قلب را با درد معده، سوزش معده، سرماخوردگی و زخم معده اشتباه می گیرند، اما اگر احساس فشار زیادی روی معده تان داشتید به حدی که احساس کردید جسم سنگینی روی معده شما است، این نشانه می تواند زنگ خطری برای حمله قلبی باشد.

– تنگی نفس

اگر احساس کردید نفس هایتان کوتاه شده ، تپش قلب دارید و همراه با آن حالت تهوع و سرگیجه دارید که هیچ دلیل خاصی ندارد می تواند از بروز حمله قلبی خبر دهد که باید سریعا به اورژانس مراجعه کنید.


– تعریق

عرق سرد در میان زنان از نشانه های حمله قلبی است که بدون هیچ فعالیت یا تحرکی بوجود می آید و باید سریعا به بیمارستان مراجعه شود.

۶- خستگی

احتمال حمله قلبی در هنگامیکه شما با وجود استراحت کافی همچنان احساس خستگی و ضعف می کنید وجود دارد، این اتفاق حتی با یک پیاده روی یا فعالیت ساده دیگر هم می تواند بیفتد. این مساله نشان می دهد که خون در رگ های شما به راحتی جابجا نشده و به قلبتان نمی رسد.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 35 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *