سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
۴ عاملي كه باعث می شود بدن شما چربی کمتری بسوزاند!

۴ عاملي كه باعث می شود بدن شما چربی کمتری بسوزاند!

اختصاصی چاره چی/ گاهی اوقات برای سوختن چربی بیشتر فعالیت زیادی می کنیم، ورزش می کنیم، کمتر می خوریم و … اما خبری از کاهش چربی های بدنمان نیست.

بسیاری عوامل دیگر هم در کاهش وزن و سوخت چربی ها نقش دارند که ما می خواهیم به موانعی که اجازه نمی دهند این چربی های اضافی از بین بروند، اشاره کنیم.


۱- شما استرس زیادی دارید

زمانیکه سطح اضطراب و استرس شما زیاد باشد، بدنتان هورمون کورتیزول زیادی ترشح می کند و این هورمون باعث می شود تا در بدن شما چربی زیادی تجمع پیدا کرده و سیستم ایمنی بدنتان ضعیف شود.

این چربی اضافی از شانس بد شما به قسمت شکم وارد شده و به مرور زمان تبدیل به چاقی شکمی می شود. بنابراین برای کاهش ترشح این هورمون در بدنتان باید استراحت بیشتری داشته باشید و ورزش کنید.

۲- زیاد ورزش می کنید

زمانی که صحبت از ورزش و تحرک بدنی می شود هیچ گاه میزان زیاد آن به معنای سلامت بیشتر شما نیست و این می تواند به قلب شما آسیب برساند و به دلیل خستگی زیاد به پرخوری روی بیاورید، بنابراین زمانی بین ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ورزش روزانه بهترین میزان برای سوخت چربی ها است.

۳- دائما در رژیم هستید

زمانیکه به بدنتان مواد غذایی و کالری لازم را نرسانید سوخت و ساز بدن شما دچار مشکل می شود و جذب کمتر از هزار تا دو هزار کالری به طور مداوم، سرعت سوخت و ساز را کمتر کرده و ظرفیت آن را کاهش می دهد، بنابراین در هفته یک یا دوبار از غذاهای رژیمی و یک تا دو بار از غذاهای پر کالری استفاده کنید.


۴- به آنچه می خورید توجه نمی کنید

خیلی از افراد تصور می کنند که تنها با ورزش کردن می توانند چربی های اضافی بدنشان را از بین ببرند در حالیکه ۷۵ تا ۸۰ درصد از سوخت چربی مربوط به مواد غذایی می شود که شما می خورید، ورزش کردن برای سلامت قلب، کنترل استرس، و ساخت عضلات بدون چربی مفید است اما همیشه برابر با از دست دادن وزن و سوخت چربی ها نیست. بنابراین تمرکزتان را در درجه اول بر روی غذاها معطوف کنید.

 

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.rantnow.com

(Visited 88 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *