سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹
این ۶ تکنیک به شما در کنترل استرس کمک قابل توجهی می کند

این ۶ تکنیک به شما در کنترل استرس کمک قابل توجهی می کند

اختصاصی چاره چی/ شاید فکر کنید برای آرام شدن نیاز به تعطیلاتی طولانی و صرف هزینه های زیاد دارید، در حالیکه نباید هیچ گاه منتظر این وقایع باشید تا به آرامش برسید پی خودتان با در نظر گرفتن تکنیک های زیر دست به کار شوید.

۱- مدیتیشن

اگر روزانه تنها چند دقیقه مدیتیشن انجام دهید اضطراب شما به طرز قابل توجهی کاهش می یابد، بهتر است این کار را در اوایل یا اواخر روز انجام دهید صاف بنشینید و پاهایتان روی زمین باشد و در ذهنتان به یک موضوع انرژی بخش فکر کنید و فکرهای آزار دهنده را با ریتم نفس هایتان بیرون بریزید.

۲- نفس عمیق

مدت ۵ دقیقه تنفس عمیق را با خودتان تمرین کنید چشم ها را ببندید و دست ها را روی شکمتان بگذارید و هوا را از بینی داخل برده و مسیر آن را در بدنتان دنبال کنید و به آرامی هوا را از دهانتان بیرون بدهید، این کار کمک می کند تا تپش قلب و فشار خون شما کمتر شده و آرامش بیشتری پیدا کنید.

۳- حضور داشتن

شاید همه ما درگیر کارهای زندگی و سرعت کارهای روزمره بشویم در این حالت باید کمی به خودتان فرصت بدهید همه چیز را فراموش کرده و تنها روی یک موضوع تمرکز کنید، هر کاری که انجام می دهید هر غذایی که می خورید سعی کنید از آن بیشترین لذت را ببرید.


۴- روابط اجتماعی

امروزه شبکه های مجازی کمک زیادی به روابط بیشتر افراد با هم کرده است و این می تواند استرس شما را بیشتر کنترل کند، روابط رو در رو هم می تواند تاثیری به مراتب بیشتر از روابط مجازی داشته باشد.


۵- خندیدن

خندیدن فشارهای روانی و اضطراب را کاهش داده و باعث کاهش هورمون استرس زای کورتیزل در بدن مان می شود و با افزایش هورمون اندورفین تاثیر زیادی در بهبود خلق و خو می گذارد، می توانید به تماشای فیلم های کمدی بنشینید یا کتاب های طنز بخوانید.

۶- گوش دادن به موسیقی

بررسی ها نشان داده گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش فشار خون را کاهش داده و ضربان قلب را تنظیم کرده و به آرامش و کاهش استرس در افراد کمک می کند. شما می توانید از آهنگ های آرامش بخش یا صداهای طبیعت مثل شنیدن صدای باران، رودخانه و پرنده ها در این زمینه استفاده کنید.

مترجم : وحیده امینی

منبع : www.webmd.com

(Visited 52 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *