جمعه ۰۴ مهر ۱۳۹۹
اين عادت خطرناک مي تواند موجب کوری موقت شما شود!

اين عادت خطرناک مي تواند موجب کوری موقت شما شود!

اگر شما هم گوشی تان را هنگام خوابیدن همراهتان می برید، باید بدانید که تکرار این عادت موجب کور شدن یکی از چشم های شما در کوتاه مدت می شود.

پزشکان معتقدند زمانی که شما در حالت خوابیده هستید و محیط کاملا تاریک است، استفاده از تلفن همراه می تواند به کوری موقت یکی از چشم هایتان منجر شود و این نابینایی موقت در طولانی مدت خطرناک تر هم می شود.

به دلیل عادتی که چشم های شما به تاریکی دارند یکی از آن ها در حالت تاریکی باقی می ماند و دیگری بر روی گوشی متمرکز می شود که این در طولانی مدت می تواند بسیار خطرناک باشد به خصوص زمانی که شما به یک طرف خوابیده باشید و نیمی از صورت و چشمتان روی بالشت باشد و در واقع با یک چشم کار کنید.

متخصصان معتقدند علاوه بر این موضوع استفاده از صفحات پرنور در تاریکی عوارض زیر را نیز به همراه دارد:

– سوزش چشم

– اشکال در تمرکز

– تاری دید

– درد گردن

– درد پشت و کمر

این مشکلات به خصوص زمانی تشدید می شود که شما از چند مانیتور و دستگاه در طول روز استفاده کنید.

چگونه می توانیم از گوشی های هوشمند استفاده بهتری کنیم؟

– به وضعیت بدنی و موقعیتی که در آن هستید بیشتر توجه کنید.وضعیت نشستن، فاصله با گوشی، زاویه و .. همگی مهم هستند.

– تمرکز، تراکم و وضوح متونی که در حال مطالعه آن ها هستید در صورت نامناسب بودن می تواند به خستگی چشم ها منجر شود.همچنین نور زیاد یا کم صفحه نمایش نیز می تواند موجب تاری دید شود.

– پلک زدن را فراموش نکنید. گاهی ما در هنگام کار آنقدر غرق موضوعی می شویم که پلک زدن را یادمان می رود.اگر اینطور هستید باید هر از چندگاهی چشم هایتان را ببندید و به آن ها استراحت دهید.

– اگر چشم هایتان موقع استفاده از گوشی و یا نگاه به انواع مانیتور سوزش دارد حتما به پزشک مراجعه کرده و از عینک استفاده کنید.

– از قانون ۲۰-۲۰ پیروی کنید.این قانون به شما می گوید که هر ۲۰ دقیقه باید به نقطه ای در دو متری تان ۲۰ ثانیه نگاه کنید و بعد دوباره سراغ گوشی تان بروید.

– با گوشی تان حداقل یک ساعت پیش از خواب خدحافظی کنید و دیگر به سراغش نروید.

مترجم : وحیده امینی

(Visited 40 times, 1 visits today)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *